Humanizace exekucí a Milostivé léto

tiskové zprávy

13.4.2022 - praha.eu

Praha v rámci akce Milostivé léto pomohla tisícům dlužníků

Hlavní město aktuálně vyhodnocuje akci Milostivé léto, která skončila závěrem letošního ledna. Lidé, kteří se dostali do exekucí kvůli nesplaceným poplatkům, pokutám apod., měli příležitost zaplatit mnohem menší částku a vyvázat se z exekuce. Například Dopravní podnik hl. m. Prahy, který evidoval zdaleka nejvíce exekucí, úspěšně uzavřel 13 846 případů. Mimořádná akce se týkala také řady příspěvkových organizací a akciových společností v portfoliu hlavního města.

Tisková zpráva zde
16.12.2021 - praha.eu

Metropole o akci Milostivé léto. Ty, kteří dluží za nájemné, metropole osloví přímo

Na dnešním jednání pražského zastupitelstva zazněly aktuální informace k pokračující mediální kampani k Milostivému létu, kdy mají lidé, kteří se dostali do exekucí kvůli nesplaceným poplatkům, pokutám apod. příležitost zaplatit mnohem menší částku a vyvázat se z exekuce. Celkově dluží lidé Magistrátu hl. m. Prahy a jeho organizacím stovky milionů korun. Lidé se mohou v rámci Milostivého léta obracet na bezplatnou infolinku 800 100 000 a dluhovou poradnu organizace Člověk v tísni na telefonu 770 600 800.

Tisková zpráva zde
13.12.2021 - praha.eu

Metropole pokračuje v akci Milostivé léto. Je důležité, aby se dlužníci ozývali sami, nabádá radní

Praha i nadále pokračuje v mediální kampani k Milostivému létu, kdy mají lidé, kteří se dostali do exekucí kvůli nesplaceným poplatkům, pokutám a podobně, příležitost zaplatit mnohem menší částku a vyvázat se z exekucí. Celkově dluží lidé Magistrátu hl. m. Prahy a jeho organizacím stovky milionů korun. Lidé se mohou v rámci Milostivého léta obracet na bezplatnou infolinku 800 100 000 a dluhovou poradnu organizace Člověk v tísni na telefonu 770 600 800.

Tisková zpráva zde
12.11.2021 - praha.eu

Praze a jejím organizacím dluží lidé stovky milionů korun. Metropole proto pokračuje v širším informování o akci Milostivé léto

Hlavní město pokračuje v mediální kampani k Milostivému létu. Díky této akci mají tisíce lidí, kteří se dostali do exekucí kvůli nesplaceným poplatkům, pokutám či nájmům vůči Magistrátu hl. m. Prahy, jeho městským organizacím či městským částem, příležitost zaplatit mnohem menší částku. Celkově dluží lidé Magistrátu hl. m. Prahy a jeho organizacím podle dosud získaných statistik vyšší stovky milionů korun, nejvíce se exekuce týkají dluhů vůči Dopravnímu podniku hl. m. Prahy, Pražské plynárenské a odboru daní, poplatků a cen pražského magistrátu.

Tisková zpráva zde
5.11.2021 - praha.eu

Praha a její organizace v rámci akce Milostivé léto nabídnou tisícům dlužníků možnost dostat se z exekucí

Tisíce lidí, kteří se dostali do exekucí kvůli nesplaceným poplatkům, pokutám či nájmům vůči Magistrátu hl. m. Prahy, jeho městským organizacím či městským částem, mají nyní jedinečnou příležitost zaplatit mnohem menší dluh díky tzv. Milostivému létu. Akce začíná už 28. října 2021 a Praha kvůli tomu zavádí i bezplatnou infolinku.

Tisková zpráva zde
12.9.2019 - praha.eu

V Praze zbývá zastavit už jen 40 dětských exekucí z původních 164

Pražské zastupitelstvo v dubnu schválilo zastavení dětských exekucí. Reagovalo tak na podnět radní pro legislativu Hany Kordové Marvanové a zastupitele Patrika Nachera. Zároveň schválilo opatření, aby se takové případy neopakovaly.

Tisková zpráva zde
Copyright © Hana Kordová Marvanová 2022
Realizace webu: TMa