Milostivé léto II

Milostivé léto se zopakuje.

Výborná zpráva pro ty, kteří se chtějí dostat z dluhové pasti.

Parlament podpořil zopakování Milostivého léta, které umožní dlužníkům v exekuci od září do listopadu splatit dluh bez úroků či penále. Za schválení si zaslouží poděkování zejména poslanci Marek Výborný a Patrik Nacher a Ministerstvo spravedlnosti ČR.

 
Dluhů se lze zbavit tak, že 𝗱𝗹𝘂𝘇̌𝗻𝗶́𝗸 𝘇𝗮𝗽𝗹𝗮𝘁𝗶́ 𝗽𝘂̊𝘃𝗼𝗱𝗻𝗶́ 𝗱𝗹𝘂𝗵 𝗮 𝗽𝗼𝗽𝗹𝗮𝘁𝗲𝗸 𝗲𝘅𝗲𝗸𝘂𝘁𝗼𝗿𝗼𝘃𝗶 𝘃𝗲 𝘃𝘆́𝘀̌𝗶 𝟭𝟴𝟭𝟱 𝗸𝗼𝗿𝘂𝗻. 𝗣𝗼𝘁𝗲́ 𝗯𝘂𝗱𝗲 𝘇𝗯𝘆𝘁𝗲𝗸 𝗱𝗹𝘂𝗵𝘂 𝗼𝗱𝗽𝘂𝘀̌𝘁𝗲̌𝗻 𝗮 𝗲𝘅𝗲𝗸𝘂𝗰𝗲 𝗯𝘂𝗱𝗲 𝘇𝗮𝘀𝘁𝗮𝘃𝗲𝗻𝗮.
 
Jedná se o dluhy vůči státu a jiným veřejnoprávním věřitelům (např. dluhy u dopravních podniků, dlužné nájemné z městských bytů, dluhy VZP, nezaplacené poplatky u ČT nebo ČRo).
 
Milostivé léto proběhlo již minulý rok a díky němu se podařilo zastavit přes 40 tisíc exekucí. V Praze jsme se loni rozhodli udělat vše pro to, aby se o této pomoci dozvědělo co nejvíce lidí. Spustili jsme proto 𝗿𝗼𝘇𝘀𝗮́𝗵𝗹𝗼𝘂 𝗶𝗻𝗳𝗼𝗿𝗺𝗮𝗰̌𝗻𝗶́ 𝗸𝗮𝗺𝗽𝗮𝗻̌, díky které byla v Praze výrazně vyšší úspěšnost ukončení exekucí než ve zbytku ČR. I letos chceme podobnou informační kampaň spustit, aby se o této šanci dozvědělo co nejvíce lidí.
 
Je jasné, že se dluhy mají platit. Musí se ale vymáhat humánním způsobem. Pokud tomu tak není, exekuce mohou být pro dlužníky likvidační. Doufám proto, že šanci Milostivé léto využije co nejvíce lidí a dosáhnou tak třeba na nový začátek v životě bez dluhů.

fb, 11.7.2022