Nejbližší plány Muzea paměti XX. století

Jedna z věcí, která se nám v Praze opravdu podařila a z které mám velikou radost, je založení Muzea paměti XX. století.

Hlavní město tak konečně splácí dluh generacím hrdinů a obětem totalitních režimů minulého století. Chci se proto zasadit o to, aby nově zvolení zastupitelé Muzeum nadále podporovali.

 
A co Muzeum nyní chystá?
 
Nejbližší plány Muzea jsme dnes probírali s historikem Petrem Blažkem:
 
👉🏻 Srdečně Vás zveme 19. října od 19 hodin do Knihovny Václava Havla na besedu, která bude věnována kauze soudní rehabilitace generála Jana Syrového.
 
👉🏻 Do 22. října můžete navštívit výstavu 𝗦𝘁𝗼𝗹𝗲𝘁𝗶́ 𝗺𝘂𝗰̌𝗲𝗱𝗻𝗶́𝗸𝘂̊ (Century of martyrs) v Galerii AMBIT v Klášteře Panny Marie Sněžné. Výstava je o životních příbězích sedmadvaceti křesťanů, kteří položili za svou víru život. České martyry na výstavě zastupují katolický kněz P. Josef Toufar a pravoslavný biskup Gorazd II.
 
👉🏻 Dále bychom Vás chtěli pozvat na třetí ročník festivalu 𝗡𝗲𝘇𝗹𝗼𝗺𝗻𝗶́ 𝗮 𝗼𝗯𝗲̌𝘁𝗼𝘃𝗮𝗻𝗶́, který se letos koná od 7. do 12. listopadu a tématem je Operace Anthropoid ve filmu.
 
Jak se říká: Kdo nezná vlastní minulost, je odsouzen ji opakovat. Právě proto, aby se u nás neopakovala nějaká forma totality, nesmíme nezapomínat na oběti lidí, díky nimž můžeme dnes žít ve svobodné zemi.
 
Doufám proto, že noví zastupitelé budou Muzeum paměti XX. století nadále podporovat.

fb, 13.10.2022