Proč kandiduji do Senátu

Celý život mi jde o spravedlnost. Nedokážu nečinně přihlížet bezpráví! Dělám to jako člověk i jako advokátka. Za svou dvacetiletou praxi jsem zastupovala tisíce lidí, kterým jsem pomáhala řešit těžkou životní situaci, kdy se domáhali svých práv nebo kdy jim hrozilo, že přijdou o bydlení. Usiluji o právní stát, v němž právo platí pro každého stejně bez ohledu na výši konta nebo postavení. V právním státu musí platit, že kdo poruší zákony, bude potrestán. Ten, komu je ublíženo, musí být odškodněn. Ten, kdo poctivě pracuje, by měl být odměněn a mít se dobře, a ne ti, kteří zákony obcházejí, bohatnou díky korupci a věří, že se jim nic nestane.

 
Máme v České republice co dohánět. Mnohdy jsou lidé zoufalí z toho, že spravedlnost přijde pozdě, nebo dokonce vůbec. Stát by měl být férový a měl by lidem dávat stejnou šanci a ne jít na ruku různým šíbrům a podvodníkům, kteří bohatnou na úkor lidí i státu.
 
Proto jsem se rozhodla kandidovat v senátním 𝘃𝗼𝗹𝗲𝗯𝗻𝗶́𝗺 𝗼𝗯𝘃𝗼𝗱𝘂 𝗰̌. 𝟭𝟵, 𝗸𝘁𝗲𝗿𝘆́ 𝘇𝗮𝗵𝗿𝗻𝘂𝗷𝗲 𝗺𝗲̌𝘀𝘁𝘀𝗸𝗲́ 𝗰̌𝗮́𝘀𝘁𝗶 𝗣𝗿𝗮𝗵𝗮 𝟭𝟭, 𝗣𝗿𝗮𝗵𝗮 𝟭𝟱, 𝗣𝗿𝗮𝗵𝗮 𝟮𝟮, 𝗣𝗿𝗮𝗵𝗮-𝗕𝗲𝗻𝗶𝗰𝗲, 𝗣𝗿𝗮𝗵𝗮-𝗗𝗼𝗹𝗻𝗶́ 𝗠𝗲̌𝗰𝗵𝗼𝗹𝘂𝗽𝘆, 𝗣𝗿𝗮𝗵𝗮-𝗞𝗼𝗹𝗼𝘃𝗿𝗮𝘁𝘆, 𝗣𝗿𝗮𝗵𝗮-𝗞𝗿𝗮́𝗹𝗼𝘃𝗶𝗰𝗲, 𝗣𝗿𝗮𝗵𝗮-𝗞𝗿̌𝗲𝘀𝗹𝗶𝗰𝗲 𝗮 𝗣𝗿𝗮𝗵𝗮-𝗡𝗲𝗱𝘃𝗲̌𝘇𝗶́. V mé představě je senátor nejen tím, kdo v Senátu schvaluje zákony, ale je zároveň ombudsmanem, který pomáhá lidem při řešení jejich konkrétních problémů v místě, kde žijí. S tím mám jako advokátka dlouholeté zkušenosti.
 
Díky mému působení v komunální politice, nyní jako radní hl. m. Prahy pro legislativu a podporu bydlení, znám velmi dobře problémy Pražanů a i z této pozice jsem se snažila mnoho věcí v Praze změnit k lepšímu. Prosadila jsem přísnou regulaci hazardu, prosazuji, aby se Praha chovala humánně vůči lidem v exekuci a pomáhala občanům z dluhové pasti v rámci akce Milostivé léto. Podporuji dostupné bydlení nejen pro sociálně ohrožené skupiny, ale i pro střední vrstvy a rodiny s dětmi. Proto jsem prosadila v Praze projekt výstavby dostupného družstevního bydlení. Renezanci osvědčeného družstevního bydlení považuji za jeden z důležitých nástrojů řešení bytové krize. Na pražském magistrátu bojuji za transparentní hospodaření města a městských firem a proti korupci, aby se neztrácely veřejné prostředky, které jsou nutné pro rozvoj Prahy.
 
Více se o mé dosavadní činnosti můžete dočíst zde ⬇️
 

Na co bych se chtěla v Senátu zaměřit?

  • Ráda bych prosadila zákony, které pomohou k 𝗱𝗼𝘀𝘁𝘂𝗽𝗻𝗲́𝗺𝘂 𝗯𝘆𝗱𝗹𝗲𝗻𝗶́, což je jeden z největších problémů pro občany u nás a v Praze zvlášť.
  • Chci posílit 𝘃𝘆𝗺𝗮𝗵𝗮𝘁𝗲𝗹𝗻𝗼𝘀𝘁 𝗽𝗿𝗮́𝘃𝗮, aby se lidé rychle dovolali spravedlnosti, a 𝗼𝗱𝘀𝘁𝗿𝗮𝗻𝗶𝘁 𝗽𝗿𝗮́𝘃𝗻𝗶́ 𝗱𝘇̌𝘂𝗻𝗴𝗹𝗶 předpisů, které lidem komplikují život.
  • Za důležitý považuji důsledný 𝗯𝗼𝗷 𝗽𝗿𝗼𝘁𝗶 𝗸𝗼𝗿𝘂𝗽𝗰𝗶, která likviduje víru ve férový stát.
  • Chci prosadit 𝗽𝗼𝘀𝗶́𝗹𝗲𝗻𝗶́ 𝗽𝗼𝗷𝗶𝘀𝘁𝗲𝗸 𝗱𝗲𝗺𝗼𝗸𝗿𝗮𝗰𝗶𝗲 𝘃𝗰̌𝗲𝘁𝗻𝗲̌ 𝘀𝘃𝗼𝗯𝗼𝗱𝘆 𝗺𝗲́𝗱𝗶𝗶́, transparentnost jejich financování a nezávislost veřejnoprávních médií.
 

Věřím, že když to člověk nevzdá, může spoustu věcí pomoci zlepšit.

Jak říkal T. G. Masaryk, stačí „Nebát se a nekrást“. A to Vám mohu slíbit.

fb, 21.7.2022