Kulatý stůl v PSP ČR

Dnes jsem byla za hlavní město Prahu pozvána ke kulatému stolu v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. Řešili jsme problémy s krátkodobými ubytovacími službami prostřednictvím platforem typu Airbnb.

 
Za hlavní město Prahu jsem zdůraznila, že místo schvalování nových zákonů by mělo být 𝗽𝗿𝗶𝗼𝗿𝗶𝘁𝗼𝘂 𝘃𝘆𝗺𝗮́𝗵𝗮́𝗻𝗶́ 𝗱𝗼𝗱𝗿𝘇̌𝗼𝘃𝗮́𝗻𝗶́ 𝘀𝘁𝗮́𝘃𝗮𝗷𝗶́𝗰𝗶́𝗰𝗵 𝘇𝗮́𝗸𝗼𝗻𝘂̊ tak, aby se byty neměnily v ubytovny, aniž jejich majitelé dodržují předpisy, které musí dodržovat hotely a penziony. Byt má totiž sloužit k bydlení.
 
Proto jsem se obrátila na ministra Ivana Bartoše s žádostí, aby Ministerstvo pro místní rozvoj vydalo co nejdříve 𝗺𝗲𝘁𝗼𝗱𝗶𝗸𝘂 𝗽𝗿𝗼 𝘀𝘁𝗮𝘃𝗲𝗯𝗻𝗶́ 𝘂́𝗿̌𝗮𝗱𝘆, která pomůže zjistit způsob užívání stavby a zabránit tomu, aby se byty měnily v hotely. Má to spoustu negativních důsledků. Ať už je to bezpečnost, obtěžování trvale bydlících lidí v domech, vylidňování centra Prahy i růst cen bydlení.
 
Doufám, že naší žádosti ministr brzy vyhoví a pomůžeme takto snížit negativní dopady na občany. Děkuji za úzkou spolupráci spolku Snesitelné bydlení v centru Prahy a Asociaci hotelů a restaurací ČR. Držte nám palce.

fb, 15.7.2022