Regulace hazardu stará

 

Poslední hrací automaty zmizí z Prahy za tři roky, schválili zastupitelé

 

pastedGraphic.png

Foto: Archiv

pastedGraphic_1.png

PražskýDEN.cz

14. září 2020 • 15:21

Po téměř pětihodinové diskusi ve čtvrtek pražští zastupitelé odsouhlasili novou obecně závaznou vyhlášku, kterou se vymezují podmínky provozování hazardních her na území hl. m. Prahy.

Hlavní změnou je plošný zákaz hry na mechanickém, elektromechanickém, elektronickém nebo jiném podobném technickém zařízení přímo obsluhovaném sázejícím. V hlavním městě Praze bude možné provozovat pouze kasina s živou hrou s výjimkou 41 městských částí, kde platí i zákaz provozování živé hry.

„Od roku 2010, kdy bylo v Praze povoleno 15 934 herních pozic, poklesl jejich počet k 31. 8. 2020 zhruba o 75 % na 3995. Od 1. ledna 2021, kdy nová vyhláška vstoupí v platnost, poběží tříleté přechodné období, v jehož průběhu bude postupně končit platnost současných licencí na provozování hazardních her, a nejpozději k 1. 1. 2024 herní automaty zmizí úplně,“ komentovala  pražská radní Hana Kordová Marvanová.

Cestou omezování či úplného zákazu hazardních her se před Prahou vydala celá řada měst v Čechách i na Moravě. Celoplošně jsou hazardní hry zakázány např. v Břeclavi, Kyjově, Klatovech nebo v Českých Budějovicích. Cestou plošného zákazu automatů a povolením pouze živé hry se stejně jako Praha ubírá i Brno nebo Ostrava.