STOP HAZARDNÍM HRÁM VE MĚSTĚ

Rozdělanou práci je třeba dotáhnout – i přestože poslední dva týdny finišovala volební kampaň, zúčastnila jsem se důležité schůzky na Ministerstvu vnitra týkající se regulace hazardních heren.

 
1️⃣ Již dříve se mi jako radní podařilo prosadit přísnou vyhlášku hlavního města Prahy o regulaci hazardních her, která zakazuje v Praze automaty v kasinech a hernách úplně. Herny s automaty totiž vedou k závislosti na hazardních hrách a jsou ostudou veřejného prostoru.
 
2️⃣ Nyní se mi zároveň podařilo dohodnout s Ministerstvem vnitra ČR a Ministerstvem financí ČR vytvoření pracovní skupiny, která by měla pomoct městům a obcím lépe regulovat hazard.
Zejména jsem dohodla, že v souvislosti s omezením hazardu na území hlavního města nedojde k výpadku daňových příjmů díky připravované změně zákona, kterou jsem za Prahu iniciovala.
 
To bude znamenat, že Praha i po úplném zákazu automatů v kasinech může získat z daní několik set milionů korun, které mohou městské části a město použít na financování sportu a školství. Samozřejmě se to bude týkat i dalších měst a obcí v celé ČR.
 
Je to velký úspěch a děkuji vstřícnému jednání ze strany Ministerstva vnitra a Ministerstva financí.

fb, 4.10.2022