6. května jsem v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky ve druhém čtení za Senát překládala novelu Ústavy, která by konečně umožnila, aby NKÚ mohl kontrolovat hospodaření České televize a Českého rozhlasu.
Věřím, že přes výhrady, které dnes ve sněmovně zazněly, naplní zástupci politických klubů slib, že tuto dlouho očekávanou změnu schválí.
Jsem přesvědčená, že to posílí transparentnost a důvěryhodnost veřejnoprávních médií, které platí přímo lidé a firmy. Všechny veřejné prostředky by měly být pod veřejnou kontrolou.


