Amnesty International

„Ti, kteří říkají, že jedinec toho moc nezmůže, si jen hledají výmluvy. Je to na každém z nás. Jsem přesvědčený, že nebýt podpory Amnesty, byl bych ve vězení mnohem déle.”
Citát Václava Havla jsem nepoužila náhodou. Amnesty International dnes na pražském zastupitelstvu zorganizovala akci na pomoc politickým vězňům, nespravedlivě pronásledovaným či mučeným z různých koutů světa a já jsem ji svým podpisem moc ráda podpořila.
Z doby, kdy tady vládli komunisté a z politických důvodů zavírali lidi do vězení, vím, že tyto akce mají velký smysl. Ve chvílích, kdy jsem pak sama seděla na Ruzyni a přicházely mi dopisy z celého světa, dodávaly mi pocit solidarity a naděje, že v tom nejsme sami. Tehdy jsem ani netušila, jak se o nás lidé vůbec dozvěděli, a až když jsem byla venku, zjistila jsem, že to bylo i díky podpoře Amnesty.
 
I proto akce tohoto typu plně podporuji a vyzývám, abychom nebyli neteční a těchto výzev se účastnili. Tyto dopisy mají obrovský význam a mnohým vězněným a pronásledovaným to může opravdu zachránit život.
 
Takže pokud můžete, zapojte se do největší lidskoprávní akce světa Maraton psaní dopisů a postavte se bezpráví i vy!

fb, 16.12.2021