Křeslice

Obyvatelé Křeslic mají právo ve svých rodinných domcích spokojeně bydlet.

Po třech měsících jsem znovu navštívila nespokojené obyvatele Křeslic, kteří 𝗽𝗿𝗼𝘁𝗲𝘀𝘁𝘂𝗷𝗶́ 𝗽𝗿𝗼𝘁𝗶 𝘃𝘆́𝘀𝘁𝗮𝘃𝗯𝗲̌ 𝗼𝗯𝗿̌𝗶́𝗰𝗵 𝘀𝗹𝗼𝘂𝗽𝘂̊ 𝗲𝗹𝗲𝗸𝘁𝗿𝗶𝗰𝗸𝗲́𝗵𝗼 𝗻𝗮𝗽𝗲̌𝘁𝗶́ 𝘁𝗲̌𝘀𝗻𝗲̌ 𝘂 𝗷𝗲𝗷𝗶𝗰𝗵 𝗿𝗼𝗱𝗶𝗻𝗻𝘆́𝗰𝗵 𝗱𝗼𝗺𝘂̊. Obávají se zdravotních rizik a vůbec nechápou, proč s nimi nikdo z ČEPS a PRE, které hodlají vybudovat sloupy ve výšce Petřínské rozhledny, dosud nejednal.

 
Slíbila jsem se jich zastat. Proto jsem vyvolala jednání na Magistrátu a jednala jsem i s Ministerstvem průmyslu a obchodu, které vede územní a stavební řízení.
 
Chci prosadit, aby se hlavní město Praha proti této necitlivé a rizikové výstavbě postavila a s občany Křeslic bylo konečně vše projednáno a nalezeno řešení, které jejich bydlení neohrozí a nezhorší.
 
Lidé dokonce zorganizovali petici, se kterou se budou obracet na Magistrát.
 
Obyvatelům Křeslic pomáhám, aby nebylo ohroženo jejich klidné bydlení v této krásné části Prahy. Přímo na místě v Křeslicích jsem totiž viděla stožáry vysokého napětí hned vedle rodinných domků. Jejich zvýšení téměř na dvojnásobek je neuvěřitelně bezohledné jak vůči lidem, tak vůči přírodě.
 
Udělám vše pro to, aby se výstavbě těchto obřích stožárů, které by měly být vysoké jako Petřínská rozhledna, zabránilo. Držte nám palce.

fb, 16.8.2022