Média

28.6.2022 - Interview PLUS rozhlas.cz

Marvanová: Dopravní podnik nemůže dál rozhodovat o miliardách. Bez kontroly bují korupce

Opozice na pražském magistrátě se neúspěšně pokusila odvolat primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) kvůli kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku. „Byl to logický návrh, už několikátý ze strany opozice. Já jsem pro něj nehlasovala, protože by to bylo spíš politické gesto. Blíží se volby a voliči by měli rozhodnout, komu dají důvěru,“ konstatuje pražská radní Hana Kordová Marvanová (Spojené síly pro Prahu).

Rozhovor zde
23.6.2022 - Novinky.cz

Marvanová: Na policii jedině s konkrétním důkazem

Pražská radní Hana Kordová Marvanová v reakci na kauzu exnáměstka Hlubučka v rozhovoru pro Právo řekla, že sice měla určité pochybnosti o dění v dopravním podniku, protože ale neměla konkrétní důkaz, řešila vše pouze v rámci strany.

Článek zde
22.6.2022 - DVTV aktuálně.cz

Marvanová: Scheinherrovi dohodu s policií nevěřím. Hlubuček mě na radnici šikanoval

"Nevěřím tomu, že by policie s náměstkem Scheinherrem uzavřela dohodu, aby dva roky nic nekonal, i když by měl pocit, že někteří lidé v dopravním podniku kradou. Policie by se k tomu měla vyjádřit," říká pražská radní Hana Kordová Marvanová. "S Petrem Hlubučkem jsme měli na radnici střety už od roku 2018. Docházelo k šikaně ze strany nadřízeného. Tak agresivní jednání jsem ještě nezažila," dodává.

Rozhovor zde
22.6.2022 - Prostor X reflex.cz

Marvanová: Hlubuček mě šikanoval, ostatní se ho báli, politickou sílu odstranit ho neměl ani Rakušan

Být ve vedení metropole znamená spravovat rozpočet srovnatelný s velkým ministerstvem, a tudíž mít možnost rozhodovat o řadě lukrativních zakázek a jejich dodavatelích, což s sebou přináší i spoustu pokušení. O tom, jak velká, neměla pražská radní Hana Kordová Marvanová, ani ponětí, když od roku 2018 volala po naplňování volebního hesla „profesionální a transparentní hospodaření města‘. Podporu koaličního kolegy Petra Hlubučka, se kterým do zastupitelstva hlavního města vstupovala z jedné kandidátky, přitom nenacházela. Odpovědí jí byla šikana. Policejní akce Dozimetr odhalila proč. Dnes už bývalý náměstek primátora, čelí obvinění, že inicioval vznik korupční skupiny a bral úplatky.

Rozhovor zde
21.6.2022 - Aréna Jaromíra Soukupa

Aréna Jaromíra Soukupa (2022/51) Hana Kordová Marvanová (nestraník za TOP 09) a Ondřej Prokop (za ANO)

Potrvá konflikt na Ukrajině několik let? Má naše vláda plán na zvládání zvyšující se inflace? A jaká je současná bezpečnostní a politická situace v České republice? O své ostré výměny názorů se s Jaromírem Soukupem podělí hosté přední české politické a veřejné scény.

Rozhovor zde
21.6.2022 - čt24.cz

Odstoupení Rakušana je v zájmu STAN, řekl Vondráček. Pozice Hlubučka byla silná, podotkla Kordová Marvanová

Odstoupení ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) je v zájmu hnutí STAN, protože to znevěrohodňuje práci policie, řekl v pořadu Události, komentáře místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček. Podle Pavla Žáčka (ODS) kauza kolem Petra Hlubučka a zásah na pražském dopravním podniku dokazuje nezávislost policejní práce. Podle radní Hany Kordové Marvanové (za STAN) se často různá podezření spíše bagatelizují a potrestán bývá ten, který na to upozorní. Situace ve STAN by tak měla být poučením.

Článek zde
20.6.2022 - Zprávy CNN Prima NEWS

Mrzí mě, že STAN situaci podcenili. Rakušan nechtěl znát podrobnosti, tvrdí Marvanová

Těmito slovy okomentovala kauzu kolem obviněného bývalého pražského náměstka Petra Hlubučka v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS radní hlavního města Hana Kordová Marvanová zvolená za uskupení TOP 09 a STAN – Spojené síly pro Prahu. Prozradila také další detaily dopisu šéfovi hnutí Vítu Rakušanovi.

Článek zde
17.6.2022 - 360° CNN Prima NEWS

Praha prožívá největší skandál posledních let. O co v kauzách kolem Hlubučka jde?

Vedení Prahy je od středečního rána na nohou. Může za to zásah kriminalistů na desítkách míst v Praze, který skončil mimo jiné obviněním nyní již bývalého náměstka primátora Petra Hlubučka (STAN). Kauza se týká zakázek dopravního podniku a nemalou roli v ní sehráli také Hlubučkovi koaliční partneři, kteří na náměstka již před lety podali trestní oznámení. Kvůli čemu?

Rozhovor zde
16.6.2022 - Lidovky.cz

Šéf dopravního podniku Witowski by měl odstoupit, je to obrovské selhání, míní pražská radní Kordová Marvanová

Situaci v největší městské firmě podle pražské radní Hany Kordové Marvanové čelní politici magistrátu i vedení dopravního podniku dlouhé roky ignorovali. Po středeční policejní razii je na místě kompletní obměna dozorčí rady a představenstva i forenzní audit, míní.

Článek zde
14.6.2022 - Aréna Jaromíra Soukupa

Aréna Jaromíra Soukupa (2022/50) Karel Smetana (KDU-ČSL), Jiří Pospíšil (TOP 09) a Hana Kordová Marvanová (TOP 09 a STAN - Spojené síly pro Prahu)

Potrvá konflikt na Ukrajině několik let? Má naše vláda plán na zvládání zvyšující se inflace? A jaká je současná bezpečnostní a politická situace v České republice?

Rozhovor zde
14.6.2022 - 360° CNN Prima NEWS

Diskuze na CNN Prima NEWS Hany Kordové Marvanové s Davidem Gaydečkou o řešení problémů s hlukem z koncertů v Ledárnách Braník

Je snahou hlavního města Prahy vypnout kulturu všude? Nebo se jedná ze strany organizátorů kulturních akcí o šíření dezinformací?

Rozhovor zde
2.6.2022 - CZECHCRUNCH

Praha představila projekt družstevního bydlení. Mohlo by být jednou z cest k řešení bytové krize

Kvůli nedostupnosti bydlení v Praze hrozí, že se její obyvatelé začnou stěhovat do jiných měst. S řešením by mohlo pomoci družstevní bydlení. Situace s nedostupným bydlením je na území Prahy s každým měsícem palčivější. Problémy najít důstojné bydlení se už v hlavním městě dlouho netýkají jen nižší příjmové skupiny, ale i té střední.

Článek zde
1.6.2022 - K věci CNN Prima NEWS

Rozhovor s přažskou radní Hanou Kordovou Marvanovou v pořadu K věci

Vláda je v posledních týdnech kritizovaná za nedostatečnou pomoc lidem při zvládání ekonomické krize. Často se tak vyjadřuje i radní hlavního města Prahy Hana Kordová Marvanová zvolená za koalici Spojené síly pro Prahu.

Rozhovor zde
25.4.2022 - Aréna Jaromíra Soukupa

Aréna Jaromíra Soukupa (2022/29) - sociolog Ivan Gabal, Jiří Pospíšil (TOP 09) a Hana Kordová Marvanová (Spojené síly pro Prahu)

Kdy se dá očekávat konec konfliktu na Ukrajině? Má naše vláda plán na zajištění energetické bezpečnosti, a s tím i konec závislosti na Rusku? Čeká nás ekonomická krize ve větším měřítku, než si umíme představit? O své ostré výměny názorů se s Jaromírem Soukupem podělí hosté přední české politické a veřejné scény.

Rozhovor zde
22.4.2022 - Lidovky.cz

Podvedení klienti H-Systemu se možná dočkají odškodného. Peníze by mohli získat z prodeje areálu u Slap

Po 22 letech od zabrání části majetku Petra Smetky svitla naděje, že by se odškodného mohli konečně dočkat i podvedení klienti jím založené společnosti H-System. V úterý Městský soud v Praze potvrdil, že vlastníkem areálu Rabyně u slapské přehrady, který dříve patřil odsouzenému podnikateli, je stát.

Článek zde
10.3.2022 - Info.cz & The Wall Street Journal

Pokud by padla nezávislá Ukrajina, jsme další na řadě. Zelenského vnímám podobně jako Havla, říká Marvanová

Když Hana Kordová Marvanová sleduje dění na Ukrajině a v Rusku, kde jsou zatýkáni odpůrci invaze, nemůže nevidět paralelu se svým vlastním osudem. „Sama jsem v roce 1988 protestovala proti sovětské okupaci a byla za to odsouzena na deset měsíců. V Rusku se teď děje to samé,“ říká Marvanová v podcastu Alexandry Udženije a Jiřího Pospíšila Dycky Praha!

Podcast zde
8.3.2022 - Aréna Jaromíra Soukupa

Aréna Jaromíra Soukupa (2022/11) - B. Svoboda (ODS), H. Kordová Marvanová a P. Nacher (ANO)

Jaký bude vývoj situace na Ukrajině? Máme se obávat konfliktů i v dalších okolních státech? A jak je možné se zapojit do pomoci ukrajinským uprchlíkům u nás v Česku? O své ostré výměny názorů a zkušenosti s pomocí se podělí hosté přední české politické a veřejné scény.

Rozhovor zde
1.2.2022 - CNN Prima News

Hana Kordová Marvanová: Šibenice na protestech nemají daleko k agresi, zneklidnily mě

Šibenice na demonstracích odpůrců pandemického zákona a vládních protiepidemických opatřeních jsou zneklidňující, mají velmi blízko k agresi a neměly by se podceňovat. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla pražská radní pro legislativu, veřejnou správu a podporu bydlení, a zároveň právnička, Hana Kordová Marvanová (za STAN).

Rozhovor zde
29.12.2021 - Info.cz & The Wall Street Journal

Nepřestáváme hledat spravedlnost. V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Ivana Janů, Hana Kordová Marvanová a Kateřina Valachová

Ve svých profesních drahách měly hned několikrát přímý a zásadní vliv na české právo. Ivana Janů, Hana Kordová Marvanová a Kateřina Valachová popisují v podcastu PRÁVNIČKY své zkušenosti z legislativy i exekutivy. Co je spojuje? A proč je rozděluje pohled na Otakara Motejla?

Podcast zde
8.12.2021 - Aréna Jaromíra Soukupa

Aréna Jaromíra Soukupa (2021/31) - Pospíšil (TOP09), Okamura (SPD) a Marvanová Kordová (STAN)

Je případné veto ministra ze strany prezidenta republiky protiústavním krokem? Měla by být podána kompetenční žaloba? A je Jan Lipavský příliš mladým kandidátem nebo je naopak zcela kompetentní zastávat post ministra zahraničních věcí České republiky?

Rozhovor zde
5.12.2021 - ČRo Dvojka

Hostem Nočního mikrofóra právnička Hana Kordová Marvanová

Proč jsem se před rokem 1989 angažovala v disentu? Jak jsem tehdy snášela pobyt ve vězení, kam jsem byla umístěna za své tzv. politické prohřešky? A je dnes ve veřejném životě dost žen nebo tu ženský pohled stále chybí? Moderuje Tereza Boučková.

Rozhovor zde
3.12.2021 - Rádio DAB Praha

Radní Hana Marvanová o akci Milostivé léto: Dluhy se mají platit, ale není mravné, aby se vymáhaly s takovými přirážkami

Hostem pořadu K věci byla radní pro oblast legislativy, veřejné správy a podpory bydlení Hana Marvanová za hnutí STAN. Se Štěpánkou Duchkovou mluvily o akci pro dlužníky, tzv. Milostivém létu, a také o plánech Prahy založit bytová družstva.

Rozhovor zde
31.8.2021 - E15.cz Podcasty

Airbnb je nekalá konkurence, chceme rovné tržní prostředí, říká radní Kordová Marvanová

Městský soud v Praze přišel se zásadním rozsudkem - Airbnb je ubytovací služba a podnikání a příjmy z něj by se měly danit. Co to znamená pro pronajímatele? A jaká je budoucnost sdílené ekonomiky ve městech? O tom se v dalším díle E15 Castu bavil Nikita Poljakov s pražskou radní pro bydlení Hanou Kordovou Marvanovou.

Podcast zde
24.3.2021 - Kauzy Jaromíra Soukupa

„Celý večer by nám nestačil, abych vám vypočetla všechna podezření, která se nevyšetřila“

Působila v disentu a aktivní je i nadále, takže má možnost srovnání, jak je to v České republice s korupcí. Je to lepší, horší nebo se odehrává pod povrchem? V rozhovoru pro pořad Kauzy Jaromíra Soukupa na TV Barrandov vystoupila Hana Kordová Marvanová, zastupitelka hlavního města Prahy.

Rozhovor zde
30.1.2020 - Prostor X, Reflex.cz

Radní Marvanová: Vím, jak zlevnit bydlení, Praha je pořád „mordor", šéf dopravního podniku by měl skončit

Advokátka a pražská radní Hana Marvanová, zvolená za Spojené síly pro Prahu, chtěla před volbami rozhýbat stagnující hlavní město, udělat ho transparentnější a zbavit se korupce. Přiznává, že zatím se to úplně nepovedlo, ale věci se podle ní mění. Slibuje výstavbu družstevních bytů už příští rok a chce tlačit na změny ve fungování dopravního podniku.

Rozhovor zde
6.1.2020 - Český rozhas PRO A PROTI Praha

Nový stavební zákon přenáší územní plánování na stát, jako za Rakouska-Uherska, míní Marvanová

Nový návrh stavebního zákona z dílny ministerstva pro místní rozvoj kritizují nejen památkáři a ekologové. Vyplatilo by se Česku přijmout navrhovaný systém, kdy jeden úřad má jedno razítko, nebo by tato snaha o zrychlení stavebního řízení vše zkomplikovala a na první místo postavila zájmy velkých developerů?

Rozhovor zde
7.11.2019 - The Business Soiree

Hana Kordová Marvanová: Víru ve spravedlivý a férový stát bohužel větší nemám

Při povídání s Hanou Kordovou Marvanovou jsem měl několikrát pocit, že se těsně před rozhovorem vypojila ze zásuvky. Tolik z ní šlo energie. Což je dobře, protože pro oblast legislativy, veřejné správy a podpory bydlení, kterou se na pražském magistrátu zabývá, jí určitě potřebuje hodně.

Rozhovor zde
20.9.2019 - Interview ČT24

Praha musí začít stavět družstevní byty, říká radní pro bydlení. A chce údaje o Airbnb

Praha chce spustit výstavbu „svých“ družstevních bytů. V Interview ČT24 to uvedla radní pro bydlení Hana Kordová Marvanová (za STAN), podle které by se tak aspoň částečně mohla v metropoli odblokovat krize na bytovém trhu. Větší přehled by Praha ráda měla i o bytech, které se pronajímají přes platformu Airbnb.

Rozhovor zde
14.11.2018 - Aktuálně.cz

Prověříme dopravní podnik a výstavbu metra, říká budoucí pražská radní Hana Marvanová

Nové vedení Prahy prošetří chystaný podpis smluvního dodatku s inženýrskou firmou IDS, která má pomáhat s přípravou a realizací linky metra D. Vedení městského podniku v čele s Martinem Gillarem chce původní zakázku nyní rozšířit o dodatek za několik desítek milionů korun.

Rozhovor zde
27.7.2018 - Irozhlas.cz

V kauze H-System selhal stát, tvrdí Marvanová. Pro poškozené chce čtvrtmilionové odškodné

Kauza H-System, která svým charakterem i datací spadá do období „divokých 90. let“ v posledních dnech znovu ožívá. A to kvůli verdiktu Nevyššího soudu, který vyhověl dovolání správce konkurzní podstaty a rozhodl, že lidé, kteří svépomocí dostavěli domy v Horoměřicích je musí opustit, aby se uspokojila část pohledávek dalších klientů H-Systemu.

Rozhovor zde
21.1.2017 - Česká pozice

Marvanová: Ústava by měla obsahovat pasáž o svobodě médií

Chceme posílit nezávislost médií, říká v rozhovoru právnička Hana Marvanová v souvislosti s chystanou novelou zákonů o České televizi a Českém rozhlase. Největší novinkou je, že by členy rad obou institucí vybíraly přímo zájmové skupiny. Další členy rad by jmenovaly přímo politické strany zastoupené ve sněmovně.

Rozhovor zde
16.5.2014 - Právní rádce

Hana Marvanová: Svěřenské fondy bych škrtla úplně

Zpřísnit dohled nad exekutory a omezit byznys s dluhy, dokončit nové zákony o státním zastupitelství a soudních znalcích, posílit odškodňování obětí trestných činů a vypořádat se s problémy nového občanského zákoníku i novelou zákona o trestní odpovědnosti právnických osob.

Rozhovor zde
4.1.2013 - HN.IHNED.CZ 

Hana Marvanová: Amnestie je nejhorší čin Václava Klause

Amnestie ekonomických zločinů devadesátých let bude mít zničující vliv na celou společnost, říká advokátka, bývalá spolupracovnice Václava Klause a později předsedkyně Unie svobody Hana Marvanová. Spoluvinu na odpuštění tunelování bank a vykrádání investičních fondů však nese ...

Rozhovor zde
Copyright © Hana Kordová Marvanová 2022
Realizace webu: TMa