Blog

fb, 3.11.2022

Senát Parlamentu ČR začíná své 14. funkční období. Na první schůzi jsem složila slib, abych mohla začít naplno vykonávat svůj mandát. Poté jsem byla zvolena členkou Ústavně-právního výboru a Mandátového a imunitního výboru, dále stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky a také komise pro Ústavu České republiky a parlamentní procedury. Těším se na spolupráci!

twitter, 2.11.2022

Gratuluji Miloši Vystrčilovi k velmi silnému mandátu, který je úspěchem Miloše Vystrčila, ale také vizitkou důstojné role Senátu jako důležité ústavní instituce.

fb, 2.11.2022

Zítra nás čeká ustavující schůze Zastupitelstva hl. m. Prahy. Bohužel stále není jasno, jaké bude složení nové Rady města. V debatě na ČT24 jsem vysvětlila náš úhel pohledu za klub SPOLU pro Prahu. Stále usilujeme o složení Rady na vládním půdorysu, to znamená SPOLU, Piráti a STAN. Bylo by tak totiž snazší prosazovat zájmy Prahy do zákonů ve spolupráci s vládou.

Více zde
fb, 1.11.2022

Významné životní jubileum dnes slaví úžasná zpěvačka se sametovým hlasem a především velmi statečná a silná žena paní Marta Kubišová. Marty Kubišové si nesmírně vážím. Opravdové osobnosti totiž zpravidla nemají lehký osud, ale obdivuhodné na nich je, že se nevzdávají a stojí si za svým i přes nepřízeň mocných. Marta Kubišová je pro náš národ ztělesněním statečnosti a vytrvalosti, je bojovnicí proti totalitě. K 80. narozeninám přeji všechno nejlepší, pevné zdraví a klaním se za dějinnou úlohu a v neposlední řadě i za velikou lidskost a velkorysost.

twitter, 31.10.2022

A teď ještě by se měla vyvodit odpovědnost za zbytečně utracené 1,5 miliardy korun za bývalých vlád. Doufám, že se v rámci prezidentské kampaně k odpovědnosti přizná také bývalý premiér Andrej Babiš.

Článek seznamzpravy.cz zde
fb, 31.10.2022

Charitativní projekt Počítače dětem pomáhá v Praze 11. Minulý týden jsem se zúčastnila předávání 20 stolních počítačů pro ZŠ K Milíčovu. Počítače byly předány v rámci projektu Vdechněme počítačům druhý život na Praze 11 ve spolupráci se školou a Městskou částí Praha 11. Projekt Vdechněme počítačům druhý život na Praze 11 je realizován díky charitativnímu projektu Počítače dětem.

Více zde
twitter, 30.10.2022

Andrej Babiš se zachoval tak, jak se chová po celou dobu. K heslu "Nikdy neodstúpim" si může přidat heslo "Nikdy se nevzdám žádné kandidatury". I když naprosto nesplňuje žádné předpoklady. Toto si ale fakt Česká republika spojená s ideály T.G.Masaryka a Václava Havla nezaslouží!

fb, 28.10.2022

"Lide československý, tvůj odvěký sen se stal skutkem." Vznik republiky před 104 lety stvrdili svými podpisy Muži 28. října – Antonín Švehla, Alois Rašín, Jiří Stříbrný, Vavro Šrobár a František Soukup. Včera jsem měla tu čest se v Praha 15 zúčastnit u příležitosti oslav Dne vzniku samostatného československého státu slavnostního shromáždění k uctění památky státníka Antonína Švehly. Tento významný politik první republiky měl velký podíl na vypracování československé ústavy z roku 1920, podle jejíhož vzoru byla schválena před třiceti lety i Ústava samostatné České republiky jako demokratického právního státu.

Více zde
twitter, 28.10.2022

Kéž by s nástupem nového prezidenta skončila devalvace státních vyznamenání! Vedle nezpochybnitelných osobností jsou mezi vyznamenanými také lidé, kteří si žádné vyznamenání našeho státu nezaslouží. Je to výmluvná tečka za prezidentstvím Miloše Zemana.

Článek seznamzpravy.cz zde
fb, 25.10.2022

Dnes jsem byla v rámci senátního obvodu pozvána na radnici Městské části Praha 11. Děkuji za vstřícné přijetí a těším se na spolupráci. Diskutovali jsme důležitá témata, která se týkají Prahy 11. Jeden z diskutovaných problémů, který občany velmi tíží, bylo dostupné bydlení nebo nedostatek zdravotnických zařízení a další občanské vybavenosti. Jako senátorka chci úzce spolupracovat s radnicemi městských částí, abych byla v maximálním kontaktu s potřebami místních občanů

fb, 20.10.2022

Vyrovnání s komunistickou minulostí a odčinění křivd je stále nenaplněnou povinností České republiky. Až nyní konečně Parlament, doufejme, schválí snížení důchodů některých komunistických funkcionářů a udělá tak důležitý symbolický krok k tomu, aby představitelé komunistického režimu, který má na svědomí tisíce lidských osudů, neprofitovali z této své činnosti a neužívali si vysokých důchodů. Alarmující je, že jejich důchody vysoko převyšovaly důchody jejich obětí, které často dožily v bídě!

Více zde
fb, 19.10.2022

MILOSTIVÉ LÉTO II POBĚŽÍ DO KONCE LISTOPADU

Milostivé léto II je šance pro všechny, kteří dluží státu, Praze a dalším veřejným institucím, jak se zbavit dluhů. Akce je časově omezená - trvá od 1. září do 30. listopadu 2022. Tak ji nepromarněte

Více zde
fb, 13.10.2022

Jedna z věcí, která se nám v hlavním městě Praze opravdu podařila a z které mám velikou radost, je založení Muzea paměti XX. století. Hlavní město tak konečně splácí dluh generacím hrdinů a obětem totalitních režimů minulého století. Chci se proto zasadit o to, aby nově zvolení zastupitelé Muzeum nadále podporovali.

Více zde
twitter, 12.10.2022

Samozřejmě je výsměch, že prominenti komunistického režimu jsou odměňováni a tím vlastně oceňováni v demokratickém státě více než bojovníci proti totalitnímu režimu a ti, kteří v té době trpěli. Snad už konečně tato křivda bude napravena!

Článek echo24.cz zde
fb, 11.10.2022

Ze setkání senátorského klubu ODS-TOP 09, které navštívil premiér Petr Fiala. A téma debaty bylo jasné: pomoc lidem a firmám s cenami energií.

fb, 10.10.2022

V sobotním rozhovoru vysvětluji, co je třeba v zákonech změnit: Můžete si přečíst například o tom, jak by se měla zvýšit transparentnost a kontrola hospodaření městských firem, proč by se u nás mělo podporovat družstevní bydlení nebo jaké zákony bych chtěla v Senátu prosadit, aby se lidem lépe dařilo: “Vedle dostupného bydlení musí mít lidé nástroje, aby se dovolali spravedlnosti. Nesmí existovat například nehumánní exekuce a exekutoři bez dostatečné kontroly.”

Rozhovor zde
twitter, 7.10.2022

Tento proces už připomíná frašku. Je to důkaz naprosto nefunkčního trestního řízení, které běží podle 60 let starého zákona. Takovéto kauzy musí skončit odsuzujícím nebo zprošťujícím rozsudkem do roka nebo dvou a ne, že po 10 letech je to na začátku.

Článek seznamzpravy.cz zde
fb, 9.10.2022

Včera jsem navštívila dobročinný bazar Dobrobazar v Městské části Praha-Dolní Měcholupy. Je skvělé, že radnice podporuje tyto záslužné akce, které podporují komunitní projekty. Mockrát děkuji za pozvání paní místostarostce Janě Dolákové a panu starostovi Jiřímu Jindřichovi.

Více foto zde
fb, 5.10.2022

"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne." nebo také „Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý.“ Takové nevšední myšlenky říkával Václav Havel, prezident a občan, který se postavil totalitnímu režimu a který má obrovskou zásluhu na tom, že jsme dnes svobodnou zemí.

Více zde
fb, 4.10.2022

STOP HAZARDNÍM HRÁM VE MĚSTĚ

Rozdělanou práci je třeba dotáhnout - i přestože poslední dva týdny finišovala volební kampaň, zúčastnila jsem se důležité schůzky na Ministerstvu vnitra ČR týkající se regulace hazardních heren. 👉🏻 Již dříve se mi jako radní hl. m. Prahy podařilo prosadit přísnou vyhlášku o regulaci hazardních her, která zakazuje v Praze automaty v kasinech a hernách úplně. Herny s automaty totiž vedou k závislosti na hazardních hrách a jsou ostudou veřejného prostoru.

Více zde
fb, 3.10.2022

NA CO SE CHCI NYNÍ JAKO SENÁTORKA ZAMĚŘIT?

👉🏻 Co nejdříve bych si chtěla zřídit senátorskou kancelář ve volebním obvodu, abych byla v maximálním kontaktu s místními občany. Vidím to totiž tak, že práce senátora zdaleka nespočívá jen v projednávání zákonů v Senátu, ale stejně důležitá je práce ve volebním obvodu a spolupráce s místními radnicemi.

Více zde
fb, 2.10.2022

Vážení občané, přátelé,

právě skončilo druhé kolo senátních voleb, ve kterém jste mi dali důvěru a byla jsem zvolena senátorkou. Mockrát děkuji všem, kteří přišli k volbám i ve druhém kole. Jsem velice vděčná za každý Váš hlas. Těším se na práci v Senátu, kde budu zastupovat nejen své voliče, ale všechny občany ve volebním obvodu č. 19 - Praha 11, 15, 22, Benice, Dolní Měcholupy, Kolovraty, Královice, Křeslice a Nedvězí.

Více zde
fb, 30.9.2022

DRUHÉ KOLO ROZHODNE

Vážení občané, přátelé, Velice si vážím toho, že jste mi v prvním kole dali ve volebním obvodu č. 19 - Praha 11, 15, 22, Benice, Dolní Měcholupy, Kolovraty, Královice, Křeslice a Nedvězí důvěru největšího počtu hlasů (39 %), ale ještě nic nekončí. Protože jsou senátní volby běh na dlouhou trať, dnes a zítra nás čeká klíčové druhé kolo, ve kterém se hlasy sčítají od nuly. To rozhodne o tom, kdo Vás bude v Senátu reprezentovat. Opět to tedy bude na Vás, milí voliči. Budu velmi ráda, když k volbám dorazíte a podpoříte mě. Na každém hlasu záleží. Za Vaši podporu mnohokrát děkuji. PS: Volební lístky na Vás tentokrát čekají ve volební místnosti.

fb, 26.9.2022

Moc děkuji skvělému člověku, který pomohl mnoha lidem v životních trablích a který rozdává živelnou radost na svých koncertech, Danu Horynovi - psychoterapeutovi, sportovci, legendárnímu rockerovi - za srdečnou podporu v senátních volbách.

Více zde
fb, 26.9.2022

Pokračujeme v kontaktní kampani!

Kde se dnes můžeme vidět..? 👉🏻 V 10:40 můžete sledovat Senátní duel na ČT24 i online 👉🏻 Ve 12:30 se na Vás těším v Pivovar Uhříněves v Uhříněvsi 👉🏻 V 15 hodin se poté můžeme potkat u Komunitního centra Matky Terezy na Jižním Městě Těším se na další setkání!

Senátní duel na ČT24
fb, 25.9.2022

VOLBY DO SENÁTU POKRAČUJÍ!

Vážení občané, přátelé, srdečně Vám děkuji za Vaši podporu a hlas v prvním kole senátních voleb ve volebním obvodu č. 19. Velice si vážím toho, že jste mi dali důvěru a šanci zabojovat i v kole druhém, ale ještě nic nekončí. Proto jsme již začali pracovat na pokračování kampaně. Dnes v neděli se zúčastním debaty na Radiožurnálu, která se bude vysílat zítra v 17:05h.

Více zde
fb, 23.9.2022

Dnes to vypukne.

Kampaň doběhla do cíle. Za pár hodin se otevřou volební místnosti. Poslední měsíc jsem se během kontaktní kampaně denně na ulicích potkávala se spoustou lidí. Děkuji za Vaši podporu a milá slova, kterých se mi dostávalo. Bylo velmi inspirující si s Vámi povídat o tom, co by se mělo změnit na Praze 11, 15, 22, v Benicích, Dolních Měcholupech, Kolovratech, Královicích, Křeslicích a Nedvězí. Velice si těch přínosných rozhovorů vážím. A teď to je na Vás, milí voliči. Přijďte mě prosím podpořit dnes a zítra k volbám do Senátu.

twitter, 20.9.2022

Zásadní svědectví člena dozorčí rady Dopravního podniku hlavního města Prahy Michala Štěpána, který byl před rokem odvolán z funkce, protože kritizoval podezřelé zakázky. DPP funguje naprosto netransparentně a kauzy se zametají pod koberec. To se musí po volbách konečně změnit!

Článek info.cz zde
fb, 19.9.2022

"Proč podporuji Hanu Marvanovou ve volbách do Senátu? Známe se již hodně dlouho, ještě v dobách Charty jsem už o ní věděla, a pak jsme se mnoho let setkávali hlavně v divadle. Vím o ní, že je spravedlivá, že je naprosto rovná a poctivá. Proto si zaslouží být zvolena do Senátu a moc jí držím palce! Marta Kubišová"

Více zde
fb, 18.9.2022

Tento týden jsem se v rámci volební kampaně setkala také s občany Městské části Praha-Dolní Měcholupy. Děkuji za pozvání starostovi Jiřímu Jindřichovi, který spolu s místostarostkou Janou Dolákovou dělá v této MČ skvělou práci. Slíbila jsem pomoct s problémy ohledně "Krtkova světa", které trápí místní obyvatele. Nejenže je poškozován blízký les, ale navíc nejsou dodržovány platné zákony a stavební úřad je velmi liknavý.

Více zde
fb, 17.9.2022

Dnes jsem si nemohla nechat ujít otevření Psího parku v Městské části Praha-Nedvězí. Zásluhou starostky Karoliny Trnkové vzniklo v krásném místě v přírodě místo pro cvičení pejsků. A co tady radnici nejvíc chybí? Aby Praha více podporovala malé městské části, což jsem ráda přislíbila.

Více foto zde
fb, 17.9.2022

"Hana Marvanová se objevuje často tam, kde je třeba hájit spravedlnost. Obdivuju ji za to, že se angažuje neohroženě, a především důsledně proti bezpráví, které se děje nám občanům ve sporech se státními institucemi a nepoctivými firmami či jedinci. Obdivuju ji za účast při tvorbě ústavních zákonů, ale i zákonů, které chrání majetek lidí, kteří byli oklamáni a stojí bezmocně proti úřední mašinérii.

Více zde
fb, 6.9.2022

V předvolební debatě s kandidáty do Senátu na TN.cz se samozřejmě diskutovalo o nákladech na bydlení a jak je lidem možné pomoci. Postavila jsem za posílení a zjednodušení příspěvku na bydlení. Padaly totiž dokonce takové návrhy, že by se měl zrušit příspěvek na bydlení, podpora stavebního spoření a podobně. S tím rozhodně nesouhlasím. Trh s bydlením je pro lidi tak náročný, že jim je třeba nějakým způsobem pomáhat.

tn.cz - článek a video zde
fb, 5.9.2022

V rámci kontaktní kampaně jsem navštívila sousedskou akci v Pitkovicích. Příjemná nálada, domácí výrobky a mnoho zajímavých rozhovorů o tom, co lidem v této pěkné městské části chybí. Protože se sem přistěhovalo mnoho rodin s dětmi, tak největší problém je chybějící školka. A samozřejmě tématem je i nedokončený okruh, aby tudy nemusela projíždět tranzitní doprava. S tím vším bych chtěla ve spolupráci s radnicí Prahy 22 pomoci.

Více foto zde
fb, 5.9.2022

Dnes jsem podpořila petici, kterou organizují KONSENT a Amnesty International a přislíbila jsem, pokud budu zvolena do Senátu, že budu prosazovat a podpořím změnu definice znásilnění. Je velmi důležité, aby byli pachatelé potrestáni a nebránila v tom nedostatečná definice tohoto zločinu. Obětem znásilnění se musí dostat podpory, satisfakce a pochopení.

fb, 5.9.2022

O co chci usilovat v Senátu?

Hlavní motto pro mě je JDE MI O SPRAVEDLNOST. Protože to asi nejlépe vystihuje, proč dělám to, co dělám - jako advokátka, politička, občan, člověk. Ve svém programu mám čtyři základní témata, kterým se chci v Senátu věnovat: 1️⃣ DOSTUPNÉ BYDLENÍ V PRAZE; 2️⃣ SPRAVEDLNOST PRO OBČANY A FÉROVÝ PRÁVNÍ STÁT; 3️⃣ LEPŠÍ ŽIVOT VE MĚSTĚ; 4️⃣ BOJ PROTI KORUPCI A NEZÁVISLOST MÉDIÍ; Pro každou z těchto oblastí mám připravené konkrétní návrhy, které jsem připravena prosadit.

Více o mém programu zde
fb, 4.9.2022

Uhříněveské pivní slavnosti jsem si včera nemohla nechat ujít. Jednak mám moc ráda koncerty a takovéto sousedské slavnosti. Také se konaly ve volebním obvodu, kde kandiduji na senátorku, protože bych moc ráda pomohla místním občanům a zástupcům radnice Městské části Praha 22 vyřešit mnoho problémů, které je trápí.

Více zde
fb, 3.9.2022

DOSTUPNÉ DRUŽSTEVNÍ BYDLENÍ JAKO KLÍČOVÉ ŘEŠENÍ BYTOVÉ KRIZE

Budou-li stavět pouze developeři, nikdy ceny bytů neklesnou na úroveň dostupnou pro střední vrstvu. Lidé potřebují alternativu levnějšího bydlení, jako to např. dělají ve Švýcarsku

Více zde
fb, 2.9.2022

Tento týden jsme odstartovali kontaktní kampaň do Senátu a při osobních setkáních Vám předávám své volební noviny. Pokud se k Vám zatím nedostaly, můžete si je stáhnout na mých webových stránkách.

Více zde
fb, 1.9.2022

Pokračujeme v kontaktní kampani! Tentokrát jsme se viděli u OC Háje. Znovu děkuji za milá setkání!

Více foto zde
twitter, 20.8.2022

Podpora stavebního spoření by se rušit neměla. Jako poslankyně jsem se podílela na jeho schválení a inspirací bylo Německo podle hesla: Stát pomáhá tomu, kdo si chce pomoci sám. Stavební spoření pomáhá lidem k levnějšímu bydlení, což je teď velmi důležité! Samozřejmě se musí směřovat stavební spoření na bydlení a ne na pořízení auta apod. Měly by se upravit jeho podmínky, aby státní příspěvek čerpali ti, kteří naspořené peníze použijí na bydlení.

seznamzpravy.cz - článek zde
fb, 17.8.2022

Korupční kauza Dozimetr naplno odhalila, jak je důležitá transparentnost a že to není jenom pojem, kterým se někteří politici ohání v prohlášeních, ale že ho musíme aplikovat i v našem jednání. I proto jsem přesvědčená, že Rada hlavního města Prahy musí přijmout změny jednacího řadu a opatření, která mohou těmto kauzám předcházet.

Více zde
fb, 16.8.2022

Obyvatelé Křeslic mají právo ve svých rodinných domcích spokojeně bydlet. Po třech měsících jsem znovu navštívila nespokojené obyvatele Křeslic, kteří 𝗽𝗿𝗼𝘁𝗲𝘀𝘁𝘂𝗷𝗶́ 𝗽𝗿𝗼𝘁𝗶 𝘃𝘆́𝘀𝘁𝗮𝘃𝗯𝗲̌ 𝗼𝗯𝗿̌𝗶́𝗰𝗵 𝘀𝗹𝗼𝘂𝗽𝘂̊ 𝗲𝗹𝗲𝗸𝘁𝗿𝗶𝗰𝗸𝗲́𝗵𝗼 𝗻𝗮𝗽𝗲̌𝘁𝗶́ 𝘁𝗲̌𝘀𝗻𝗲̌ 𝘂 𝗷𝗲𝗷𝗶𝗰𝗵 𝗿𝗼𝗱𝗶𝗻𝗻𝘆́𝗰𝗵 𝗱𝗼𝗺𝘂̊. Obávají se zdravotních rizik a vůbec nechápou, proč s nimi nikdo z ČEPS a PRE, které hodlají vybudovat sloupy ve výšce Petřínské rozhledny, dosud nejednal.

Více zde
twitter, 14.8.2022

Kam jsme to dospěli! Máme prezidenta, který místo toho, aby vykonával řádně svůj mandát a netrpěl na Hradě podezřelé lidi, kteří jsou bezpečnostním rizikem pro ČR, věnuje energii a vynakládá státní prostředky na soudy s občany ČR. Ostudné!

seznamzpravy.cz - článek zde
fb, 14.8.2022

Kdo ještě neviděl představení Marta v Museu Kampa, vřele doporučuji. Je dojemné, jak po dvacetiletých zákazech a snaze komunistického režimu vymazat ji z historie, aplauduje Martě Kubišové celé hlediště!

Více zde
twitter, 12.8.2022

Možná by bylo vůbec nejlepší, aby naše vrcholné politiky a byznysmeny vyšetřovali v zahraničí. Tam by to mohlo být rychlejší a bez podezření, že se vyšetřování vleče kvůli jejich vlivu na stát.

seznamzpravy.cz - článek zde
twitter, 12.8.2022

Každý den se ukazují další a další fakta, která zpochybňují důvěryhodnost nového šéfa rozvědky. Zpochybňuje to i kvalitu bezpečnostních prověrek. Takový člověk s podezřelými kontakty se nikdy neměl dostat do této funkce klíčové pro bezpečnostní zájmy ČR.

aktuálně.cz - článek zde
fb, 11.8.2022

Dnes jsem mohla přinést zahrádkářům z osady Na Balkáně výbornou zprávu. Několik let jim pomáhám, aby stát neprodal jejich zahrádky v dražbě. Brzo bychom měli na zastupitelstvu schválit směnu se státem a konečně bude hlavní město Praha vlastníkem.

Více zde
twitter, 5.8.2022

"Nepřipustím, aby příslušníci Policie České republiky nedodržovali zákony této země a nectili její demokratické principy." genmjr. Martin Vondrášek. Policie nesmí působit jako soukromá ochranka kohokoli!

fb, 4.8.2022

Řešení Airbnb je blíž - zaznamenali jsme úspěch při vyjednávání s Ministerstvem pro místní rozvoj. Ve spolupráci se spolkem Snesitelné bydlení v centru Prahy a Úřadem veřejného ochránce práv jsme iniciovali za Komisi Rady hl. m. Prahy pro poskytování krátkodobých ubytovacích služeb 𝘃𝘆𝗱𝗮́𝗻𝗶́ 𝗺𝗲𝘁𝗼𝗱𝗶𝗰𝗸𝗲́𝗵𝗼 𝗽𝗼𝗸𝘆𝗻𝘂 𝗽𝗿𝗼 𝘀𝘁𝗮𝘃𝗲𝗯𝗻𝗶́ 𝘂́𝗿̌𝗮𝗱𝘆.

Více zde
fb, 2.8.2022

Dobrá zpráva pro Pražany - na cestě je jedno z řešení bytové krize. Hl. m. Praha včera vyhlásilo veřejnou zakázku na výběr partnera pro projekt "Dostupné družstevní bydlení". Díky tomuto projektu nyní vznikne na Radlické až 266 bytů. Dále ale plánujeme přinést dostupné bydlení i do dalších lokalit v Praze.

Více zde
twitter, 1.8.2022

Varšavské povstání a obdivuhodnou odvahu a odhodlání jeho účastníků připomíná fascinujícím způsobem Muzeum Varšavského povstání v Polsku. Pro naše pražské Muzeum paměti XX.Stoleti je toto muzeum ve Varšavě velkým vzorem, jak připomínat totalitní režimy, jejich odpůrce i oběti.

fb, 1.8.2022

Mám velikou radost. Dnes Rada hl. m. Prahy konečně odsouhlasila rekonstrukci Domu pážat na Hradčanech. Právě zde má mít sídlo Muzeum paměti XX. století. Do dvou let zde chce tým Muzea v čele s Petrem Blažkem a dalšími historiky vytvořit expozici zaměřující se na klíčové události spojené s totalitními režimy ve 20. století na území Československa.

Více zde
twitter, 28.7.2022

Dozorčí rada pražského Dopravního podniku stále neodmítla vyplacení odměny 1,4 mil. Kč pro obviněného Augustina, t.č. ve vazbě. Prý právní posudky... Větší absurdita už ani nemůže být. Pro mě jasný důkaz nekompetence dozorčí rady, která měla být okamžitě odvolaná.

seznamzpravy.cz - článek zde
fb, 27.7.2022

Pokrok při jednání s ministerstvy o omezení hazardu v Praze. Už za rok by měla v Praze definitivně skončit kasina s automaty. Vyhlášku o zásadním omezení hazardu jsem připravila a prosadila v zastupitelstvu hl. m. Prahy spolu s odborníky před dvěma lety a ke konci roku 2023 by měly doběhnout všechny udělené licence.

Více zde
twitter, 27.7.2022

V Praze opět chystáme od začátku září informační kampaň v metru a v médiích a v dalších informačních prostředcích, aby se co nejvíc lidí zapojilo do akce Milostivé léto a využili šance na oddlužení.

fb, 25.7.2022

Několik let jednáme za Prahu s Ministerstvem pro místní rozvoj, aby pomohlo řešit problémy s Airbnb vznikající při trvalém využívání bytů k ubytování turistů. Nyní však Ministerstvo pro místní rozvoj chystá novelu zákona o cestovním ruchu, který Praha nejenže nepožaduje, ale za hl. m. Prahu jsme k němu vznesli na kulatém stolu v Parlamentu řadu připomínek spolu se spolkem Snesitelné bydlení v centru Prahy. Proto společně apelujeme na ministra Ivana Bartoše, aby takový zákon nepředkládal, protože by nepřinesl ochranu obyvatelům Prahy.

Více zde
twitter, 25.7.2022

I pro prezidenta a jeho kancelář musí platit zákony! Pravomoc udělovat milost neznamená, že pokud je podezření na podvod, by neměl být vyšetřován policií. Jak říkal sám Miloš Zeman kdysi: Padni komu padni.

seznamzpravy.cz - článek zde
twitter, 22.7.2022

Konečně mizí tento ostudný symbol pošlapání lidskosti! Jen si kladu otázku, proč u nás trvají správné věci takto dlouho, kvůli čemuž se spousta pamětníků nedočká...

irozhlas.cz - článek zde
fb, 21.7.2022

Proč kandiduji do Senátu

Celý život mi jde o spravedlnost. Nedokážu nečinně přihlížet bezpráví! Dělám to jako člověk i jako advokátka. Za svou dvacetiletou praxi jsem zastupovala tisíce lidí, kterým jsem pomáhala řešit těžkou životní situaci, kdy se domáhali svých práv nebo kdy jim hrozilo, že přijdou o bydlení. Usiluji o právní stát, v němž právo platí pro každého stejně bez ohledu na výši konta nebo postavení.

Více zde
fb, 19.7.2022

Byla jsem na návštěvě v Praze Královicích, kde úžasně zrekonstruovali středověkou tvrz.

Více fotografií zde
twitter, 19.7.2022

Za Prahu jsem požádala Ivana Bartoše, aby Ministerstvo pro místní rozvoj vydalo urychleně metodiku pro stavební úřady. Byt má sloužit k bydlení a neměl by být trvale přeměněn v hotel. Řešení problémů s Airbnb pomůže, když budou úřady vymáhat dodržování stávajících zákonů!

fb, 18.7.2022

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise, uspořádala setkání, na nějž jsem byla přizvána za platformu Svobodu Médiím. Evropská komise připravuje Evropský akt o svobodě sdělovacích prostředků. Je zřejmé, že média se v současné době stala doslova zbraní. Mluví se o informační válce a vlivu dezinformačních médií.

Více zde
fb, 15.7.2022

Dnes jsem byla za hlavní město Prahu pozvána ke kulatému stolu v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. Řešili jsme problémy s krátkodobými ubytovacími službami prostřednictvím platforem typu Airbnb. Za hl. m. Prahu jsem zdůraznila, že místo schvalování nových zákonů by mělo být 𝗽𝗿𝗶𝗼𝗿𝗶𝘁𝗼𝘂 𝘃𝘆𝗺𝗮́𝗵𝗮́𝗻𝗶́ 𝗱𝗼𝗱𝗿𝘇̌𝗼𝘃𝗮́𝗻𝗶́ 𝘀𝘁𝗮́𝘃𝗮𝗷𝗶́𝗰𝗶́𝗰𝗵 𝘇𝗮́𝗸𝗼𝗻𝘂̊ tak, aby se byty neměnily v ubytovny, aniž jejich majitelé dodržují předpisy, které musí dodržovat hotely a penziony. Byt má totiž sloužit k bydlení.

Více zde
twitter, 14.7.2022

Dnes si pripomínáme 120. výročí narození mučedníka Josefa Toufara. Utrápen byl příslušníky StB ve Valdicich, zemřel v nemocnici v Praze. Jeho příběh si připomeneme také na výstavě Století martyrů, kterou připravujeme společně s Platformou evropské paměti a svědomí na podzim 2022.

fb, 14.7.2022

S Muzeem paměti XX. století bychom vás chtěli pozvat na 𝘃𝘆́𝘀𝘁𝗮𝘃𝘂 𝗞𝗿𝗮́𝗹𝗼𝘃𝗲́ 𝗠𝗮𝗷𝗮́𝗹𝗲𝘀𝘂̊, kterou si můžete na Kampě prohlédnout do 27. července. Hlavním tématem je majálesová tradice a její proměny se zaměřením na období po druhé světové válce. Dozvíte se, jak studentské slavnosti odrážely povahu a proměny politických režimů.

Více zde
fb, 11.7.2022

Milostivé léto se zopakuje. Výborná zpráva pro ty, kteří se chtějí dostat z dluhové pasti. Parlament podpořil zopakování Milostivého léta, které umožní dlužníkům v exekuci od září do listopadu splatit dluh bez úroků či penále. Za schválení si zaslouží poděkování zejména poslanci Marek Výborný a Patrik Nacher a Ministerstvo spravedlnosti ČR.

Více zde
fb, 8.7.2022

Včera se podařila dobrá věc. Ve sněmovně prošla prvním čtením novela zákona o dani z příjmů. Díky ní se mohou tisíce družstevníků po celé ČR dočkat spravedlnosti, protože je osvobozuje od dvojího zdanění bytů, které si sami zaplatili.

Více zde
fb, 6.7.2022

"Hledej pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, braň pravdu až do smrti, neboť pravda tě vysvobodí." Mistr Jan Hus

Více zde
fb, 4.7.2022

S blížícím se koncem volebního období a nadcházejícími komunálními volbami je na čase si připomenout, co všechno se mi jako radní hl. m. Prahy podařilo prosadit.

Více zde
fb, 30.6.2022

Dnešní jednání zastupitelstva v Liberci přineslo obrovskou úlevu a radost mnoha družstevníkům! Konečně jim po letech nejistoty budou patřit byty, které si zaplatili. Děkuji vedení radnice i všem zastupitelům za vstřícný a lidský přístup. Velkou zásluhu má spolek Spravedlnost pro bytová družstva, s nímž je radost spolupracovat. Když lidé společně o něco usilují, mohou dokázat zdánlivě nemožné a může i zvítězit spravedlnost.

fb, 30.6.2022

Ministerstvo obrany České republiky dnes udělilo in memoriam status účastníků třetího, protikomunistického odboje čtyřem členům skupiny bratří Mašínů - Ctiradu Mašínovi, Milanovi Paumerovi, Václavu Švédovi a Zbyňku Janatovi.

Více zde
fb, 28.6.2022

VELMI POZITIVNÍ ZPRÁVA pro bytová družstva po celé ČR, která byla postavena se státní dotací v letech 1995 - 2007. Vláda již schválila a poslala do Parlamentu návrh novely zákona o daních z příjmů, jehož součástí je osvobození bezúplatných převodů podílů měst a obcí na bytových domech. Družstevníci tak budou osvobozeni od daně, neboť si svůj majetek už sami zaplatili.

Více zde
fb, 27.6.2022

“Ptáci už se probouzejí - začíná svítat. Jdu s hlavou vztyčenou - musí se umět i prohrát. To není hanba. I nepřítel nepozbyde úcty, je-li pravdivý a čestný. V boji se padá, a co je jiného život než boj.” - poslední slova v dopise, který Milada Horáková napsala svým nejbližším v pankrácké věznici jen několik hodin před popravou.

Více zde
fb, 27.6.2022

Konečně se mi dnes podařilo prosadit změnu stanov Dopravního podniku hlavního města Prahy posilující transparentnost jeho hospodaření, o což jsem usilovala přes dva roky! Alarmující bylo, že DPP mohl hospodařit s miliardovým majetkem bez informování Prahy jako 100% akcionáře. Takto nastavená pravidla byla vysloveně živnou půdou pro korupci.

Více zde
fb, 24.6.2022

Před dvěma týdny jsme si připomněli 80. výročí vyhlazení obce Lidice. Bohužel ve stínu tohoto zločinu přesně dva týdny poté 24. června 1942 nacisté z mapy vymazali osadu Ležáky. Krutý osud Ležáků byl pomstou za zabití Reinharda Heydricha. Právě v této osadě byla totiž ukrývána vysílačka Libuše, díky které byl udržován kontakt se zahraničním odbojem. Všichni obyvatelé kromě dvou dětí byli zavražděni a osada srovnána se zemí. Na tyto otřesné zločiny nikdy nesmíme zapomenout.

Copyright © Hana Kordová Marvanová 2022
Realizace webu: TMa