Konference Dostupné družstevní bydlení jako jedno z řešení bytové krize

Máme pro vás řešení dostupnějšího bydlení v Praze.
Dnes jsme uspořádali v CAMPu konferenci, na které jsme představili projekt Dostupné družstevní bydlení #DDB. Na konferenci vystoupili nejen zástupci Prahy a městských částí, ale i Jeseníku nebo Jihlavy, kde rovněž družstevní bydlení rozjíždějí. Podporu našemu projektu vyjádřili také přítomní zástupci bank, ČSOB a České spořitelny i stavebních bytových družstev.
 
Díky projektu by mohlo v MČ Praha 5 vzniknout na městských pozemcích přes 260 bytů! Družstevní nájemní bydlení by bylo pro členy družstva až o 30 % levnější oproti cenám na trhu.
 
Přála bych si, aby po pilotním projektu na Praze 5 následovaly další výstavby na pozemcích města a obyvatelům Prahy tak bylo dopřáno více bytů za rozumnou cenu. Sehnat totiž dnes v Praze bydlení je často neřešitelný problém i pro obyvatele s průměrnými příjmy. Praha by proto měla pomáhat nejen sociálně slabým, ale i Pražanům ze střední vrstvy, jako to dělají třeba ve Švýcarsku nebo v Německu. Je zřejmé, že Pražané na podobný projekt čekali – svůj zájem už projevilo přes 350 lidí a další přibývají.
 
U téměř poloviny Pražanů hrozí, že se kvůli nedostatku bydlení budou muset odstěhovat mimo hlavní město! Věřím proto, že projekt Dostupné družstevní bydlení nabídne Pražanům východisko z bytové krize.
 
Co si myslíte o řešení bytové krize vy? Mělo by se město na podobných projektech více spolupodílet?

fb, 1.6.2022