Archiv blogu

fb, 18.6.2022

Dnes jsme si připomněli přesně 80 let od chvíle, kdy Josef Gabčík, Jan Kubiš, Josef Valčík, Josef Bublík, Jan Hrubý, Jaroslav Švarc a Adolf Opálka padli po několikahodinovém boji s nacistickou přesilou v kostele sv. Cyrila a Metoděje. Boji předcházel atentát na "Kata českého národa" Reinharda Heydricha, po kterém se odbojáři museli tři týdny skrývat v kryptě tohoto kostela.

Více zde
fb, 16.6.2022

Skvělá zpráva pro obyvatele Prahy! Dnes jsme na zastupitelstvu schválili výstavbu bytů na Radlické v rámci projektu “Dostupné družstevní bydlení”. V Praze 5 tak vznikne až 260 bytů! Dále plánujeme přinést dostupné bydlení i do dalších lokalit v Praze.

Více zde
fb, 14.6.2022

Jak jsem včera slíbila, dnes jsme se sešli se zástupci petice pořadatelů kulturních akcí a koncertů v Praze. Tak, jako včera zde na fb, jsem jim osobně vysvětlila, že jakékoli jejich obavy ze zakazování koncertů v Praze jsou nesmyslné. Ani já, ani nikdo z mých kolegů na Magistrátu to nechceme. Praha kulturu podporuje! Řešíme pouze obrovský problém nadměrného hluku z koncertů v Ledárnách Braník, který se šíří i několik kilometrů vzdálených obytných čtvrtí.

Více zde
fb, 7.6.2022

Včera se v Brožíkově sále na Staroměstské radnici uskutečnila velká slavnost. Od Praha.eu dostaly čestné občanství výjimečné osobnosti - zpěvačka Marta Kubišová, hlasatelka Dagmar Hazdrová a houslista Václav Hudeček. Všech si velice vážím a jsem moc ráda, že alespoň takto jsme za Prahu a Pražany mohli vyjádřit poděkování.

Více zde
fb, 5.6.2022

Polsko mám moc ráda a je spousta věcí, kterými nás mohou Poláci inspirovat. Včera se otevřely krásné zahrady polského velvyslanectví přímo pod Pražským hradem, takže jsem si nenechala ujít Polský den v zahradách. Pořadatelé připravili ochutnávku polských specialit, prezentaci polských regionů, letní kino a zábavné akce pro děti. Letos zde navíc byly běloruské a ukrajinské stánky a hudba. Děkuji Polský institut v Praze a jeho řediteli Maciej Ruczaj za skvělou akci!

fb, 3.6.2022

Není nad večerní koncerty a včera jsem jeden navštívila. Tentokrát ale pracovně, protože nejlépe se pozná problém, když jde člověk přímo do terénu. Byli jsme obhlédnout prostředí u Branických ledáren, kde začala opět jako loni série koncertů. Bohužel má to i stinnou stránku, protože nadměrný hluk koncertů narušuje klid místním obyvatelům. Více jak 700 obyvatel zejména z Prahy 4 a Prahy 5 poslalo na Magistrát hl. m. Prahy petici.

Více zde
fb, 2.6.2022

Mám velikou radost! Dnes jsem byla pozvána na schůzku s ministrem financí Zbyňkem Stanjurou spolu s předsedkyní spolku Spravedlnost pro bytová družstva Lenkou Šlapákovou a radním Petrem Židkem. Už více jak rok pomáháme bytovým družstvům v Liberci, Olomouci, v Brně a v mnoha dalších městech.

Více zde
fb, 1.6.2022

Máme pro vás řešení dostupnějšího bydlení v Praze. Dnes jsme uspořádali v CAMPu konferenci, na které jsme představili projekt Dostupné družstevní bydlení. Na konferenci vystoupili nejen zástupci Prahy a městských částí, ale i Jeseníku nebo Jihlavy, kde rovněž družstevní bydlení rozjíždějí. Podporu našemu projektu vyjádřili také přítomní zástupci bank, ČSOB a České spořitelny i stavebních bytových družstev.

Více zde
twitter, 31.5.2022

Z rozsudku v kauze Stoka plynou 2 poučení: 1. Ať se někdo vydává za protikorupční hnutí nebo ne, pokud se ve straně daří podvodníkům dělat kariéru, nemůže to skončit jinak než korupcí. 2. Kauza je jen špičkou ledovce. Chybí opravdová kontrola radnic, ne jen na oko jako dnes.

seznamzpravy.cz - článek zde
fb, 31.5.2022

Kauza H-SYSTÉM snad může skončit pro oběti alespoň částečnou nápravou obrovské křivdy, která byla způsobena tisícovce rodin. Ty se "provinily" pouze tím, že si chtěly za své ušetřené peníze pořídit bydlení. Naletěly podvodníkovi, což se může stát kdekoli na světě. Co je ale skandální na této kauze, že se tak dlouho vleče, nyní je to už 24 let!

Více zde
twitter, 30.5.2022

Toto je do očí bijící nespravedlnost! V situaci, kdy kvůli cenám energií důchodci a rodiny s dětmi nemají na zaplacení a stát se musí zadlužovat, aby jim pomohl, polostátní energetická firma a její manažeři bohatnou. Někde je v tomto systému velká chyba!

aktualne.cz - článek zde
fb, 30.5.2022

Dobrá zpráva pro obyvatele v okolí Branických ledáren. Dnes jsme na pražské radě schválili záměr protihlukové vyhlášky, která určí podmínky pro konání nadměrně hlučných kulturních akcí. Koncerty jsou sice příjemnou zábavou zejména v letním období a sama je ráda navštěvuji, nicméně svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého a je třeba respektovat práva druhých.

Více zde
fb, 27.5.2022

V letošním roce si poprvé dnešek připomínáme jako nový významný den, a to Den národního vzdoru. 🇨🇿 Právě dnes je tomu 80 let od nejslavnější československé zpravodajské operace. Atentát na Heydricha byl jeden z nejvýznamnějších činů novodobé historie Československa.

Více zde
fb, 26.5.2022

Dnes jsme na pražském zastupitelstvu schválili udělení čestného občanství talentované zpěvačce, milovnici a ochránkyni zvířat a především obdivuhodné, velmi statečné a silné ženě paní Martě Kubišové.

Více zde
twitter, 26.5.2022

Ptát se Zemanova poradce Nejedlého je úplně zbytečné. Jediná otázka zde je, jak tento agent válečného zločince Putina a Ruska, které páchá zločiny proti lidskosti na Ukrajině, může ještě být ve státních službách na Hradě!

seznamzpravy.cz - článek zde
twitter, 25.5.2022

Návrh Praha sobě připomíná rozhazování peněz z vrtulníku za Babiše. Co to přineslo, víme - inflaci. Toto by hlavní město Praha rozhodně dělat nemělo. Máme dost restů, třeba okruh Prahy nebo místa ve školách. Na to máme dát miliardy a ne na laciná předvolební gesta, která všichni zaplatíme!

fb, 23.5.2022

Dnes na setkání platformy Svobodu médiím diskutujeme aktuální dovolbu Rady ČT. Podstatné je, aby zvolení radní chápali, jak jsou nezávislá média veřejné služby důležitá pro demokracii i právní stát a bránili je před snahami o jejich ovládnutí nebo zrušení. Tomu naše platforma chce pomáhat.

twitter, 23.5.2022

K čemu jsou takto bezzubá pravidla kontroly prezidentské volební kampaně?! Má to zajišťovat férovou soutěž, ale všichni vidíme, že je to chiméra. Neslušní kandidáti to stejně obejdou a zákonům se vysmějí. A zvolený prezident pak stejně bude mít imunitu.

seznamzpravy.cz - článek zde
twitter, 22.5.2022

Jednoznačně důležitý krok! Milostivé léto pomohlo tisícům lidí, ale paradoxně se nevztahovalo na daňové dluhy. Teď konečně bude moci spousta lidí uhradit jistinu a penále jim bude odpuštěno. To by mohlo pomoci, aby ubylo lidí v dluhové pasti.

novinky.cz - článek zde
fb, 20.5.2022

Obrátili se na mě občané Křeslic s naléhavou žádostí, protože je ohroženo jejich klidné bydlení v této krásné části Prahy. Včera jsem byla na schůzi jejich Spolku za ochranu Křeslic. Přímo na místě jsem viděla stožáry vysokého napětí hned vedle rodinných domků. A ČEPS ve spolupráci s PRE je chce zvýšit téměř na dvojnásobek.

Více zde
twitter, 18.5.2022

Za úroveň svého prezidentského mandátu si Miloš Zeman žádnou rentu nezaslouží, koneckonců ani jeho předchůdce Václav Klaus. Dovršili to podporou Putinova režimu. Takže rentu pro prezidenta bych zrušila a hned by se mohla v rozpočtu tato položka škrtnout.

twitter, 17.5.2022

Zmrazení majetku ruských oligarchů a zastánců Putina je nutné. Stejně ale je nutné také udělat B. Tedy rozhodnout, co bude s tím majetkem dál. A o tom EU stále mlčí. Potřebujeme zákon, který by umožnil vytěsnit tyto oligarchy z firem a zakázek v ČR!

fb, 17.5.2022

Josef Abrhám byl vynikající herec a charakterní člověk. Mám nesmírně ráda mnoho jeho rolí. Dal nám všem obrovskou radost a moudrost. R.I.P. 🤍

irozhlas.cz - článek zde
fb, 11.5.2022

Dnes jsme za Muzeum paměti XX. století navštívili ve sněmovně ministra kultury. Máme plány, s nimiž může stát pomoci. Například bychom rádi vytvořili pamětní místo v Domečku na Hradčanech, který patří státu a který je označován za nejkrutější mučírnu, jakou kdy komunisté v Československu provozovali. Byli zde vězněni mimo jiné českoslovenští armádní důstojníci a toto vězení je příkladem teroru státní bezpečnosti a komunistického režimu.

Více zde
twitter, 9.5.2022

Dnes jsme na pražské radě schválili odnětí čestného občanství Koněvovi. Bohužel většina rady také schválila miliardovou zakázku pro Metrostav a Strabag s ruským oligarchou Děripaskou. Jen gesta ale nestačí, musíme zastavit tok peněz pro ruské oligarchy!

fb, 5.5.2022

Tento týden vzpomínáme na dvě odvážné a originální ženy, které se zapsaly do našich dějin. Medu Mládkovou a Věru Čáslavskou. Právě tento týden by Věra Čáslavská měla 80. narozeniny. Vzpomínali jsme na ni na slavnostním setkání v rezidenci primátora, které uspořádala její dcera Radka. Obdivuji silné osobnosti, které mají vůli a odvahu i přes překážky jít za svým snem. Mezi takové patřila i Věra Čáslavská. Moc jí za vše děkuji.

twitter, 4.5.2022

Putinovo Rusko je diktátorským režimem, který páchá zločiny proti lidskosti. Nesmíme dovolit, aby firmy jeho oligarchů profitovaly z podnikání v ČR. Proto musíme v Praze s nimi ukončit veřejné zakázky i pronájmy. Nesmí platit "business as usual"!

fb, 3.5.2022

Meda Mládková byla neuvěřitelná žena a silná osobnost. Odvaha, s jakou se pouštěla do boje za správné věci, byla obdivuhodná. Nelze zapomenout na setkávání v Muzeu Kampa v Praze. Takoví lidé pomáhají tvořit dějiny. R.I.P. 🤍

fb, 2.5.2022

Muzeum paměti XX. století připravilo ve spolupráci s Muzeum Kampa Prague novou výstavu Králové majálesů. Výstava ukazuje, že studentské majálesy totiž nebyly vždy jen zábavou, ale za komunistického režimu byli její účastníci terčem perzekucí. Navštívit ji můžete v parku Kampa a výstavou provádí její autor a historik muzea Petr Blažek. Těšíme se na vás!

Více o výstavě zde
fb, 29.4.2022

Před 5 lety spadla Trojská lávka a nikdo dosud nebyl potrestán! Takové průtahy jsou ostudou státu. Když jsme po volbách v roce 2018 přišli na Magistrát, zjistila jsem, že se 4 těžce zranění marně dovolávají u Prahy odškodnění. Nikdo s nimi rok nejednal a právníci firmy TSK odpovědné za pád Trojské lávky jen řešili, jak ochránit před trestem tuto firmu i její zaměstnance.

Více zde
fb, 28.4.2022

Tento týden se věnuji řadě akcí, kde představuji první připravený projekt Dostupného družstevního bydlení s účastí hl. m. Prahy. Všichni víme, že vedle dopravy je právě nedostupnost bydlení jeden z největších problémů pro Pražany. Samozřejmě podporujeme řadu opatření, která zvýší nabídku bytů na trhu. Jedině tak nebudou takto astronomicky růst ceny za byt v ČR a zejména v Praze.

Více zde
twitter, 25.4.2022

V centru Prahy už svítí plakát výstavy o dějinách majálesů, která bude mít vernisáž v pátek 29. dubna 2022 od 19 hodin v parku Kampa. Na fotce je Allen Ginsberg krátce po zvolení králem majálesu 1. května 1965.

twitter, 24.4.2022

Pozoruhodný aktuální dokument ve vysílání České televize o prezidentu Ukrajiny a jeho obdivuhodné cestě od komika k ukrajinskému Churchillovi. Jak řekl, neudrží-li se Ukrajina, neudrží se Evropa. Není jiné cesty než porážka Ruska a Putina a vítězství Ukrajiny!

čt24.cz - dokument zde
fb, 22.4.2022

Je fajn, že se konečně po mnoha letech nezájmu staly exekuce jedním z klíčových témat. Lidem, kteří se dostali do dluhové pasti a nemají na splácení dluhů, je třeba pomoci. Je ale chyba, když jiné skupiny lidí jsou na okraji zájmu a nikdo jim nepomůže. Mezi takové lidi patří oběti trestných činů. Slavnostně byl sice přijat zákon o obětech, ale spoustu slibů zůstalo na papíře.

Více zde
twitter, 21.4.2022

Podmiňovat kroky směřující k zabezpečení obrany naší země odsouhlasením v referendu je podobně absurdní, jako kdyby se v referendu hlasovalo o placení daní. Obojí by byla cesta do pekel. Takový stát by nemohl fungovat a byl by vydán napospas predátorům.

seznamzpravy.cz - článek zde
fb, 19.4.2022

Pražská rada dnes schválila návrh na změnu občanského zákoníku, který jsme připravili v rámci Komise pro poskytování krátkodobých ubytovacích služeb poskytovaných prostřednictvím platforem typu Airbnb. Jejím cílem je posílení práv vlastníků bytů a společenství vlastníků.

Více zde
fb, 14.4.2022

Chyba je, že podle Ústavy je prezident neodpovědný a fakticky neodvolatelný. I Ústavní soud v čele s P. Rychetským neprojednal žalobu Senátu pro velezradu kvůli Klausově amnestii. Není-li politik odpovědný a odvolatelný, vždy hrozí zneužití moci a zvůle.

seznamzpravy.cz - článek zde
twitter, 11.4.2022

Toto by měl okamžitě nový ministr dopravy Martin Kupka nechat vyšetřit a podat trestní oznámení. Celá transakce s pozemky rodiny ministra Babišovy vlády Tomana je podezřelá a vypadá to, že za ministra dopravy Havlíčka přišel stát o milióny korun.

ct24.cz - článek zde
twitter, 11.4.2022

Konečně se zpřísní zákon o střetu zájmů. Už, když byl v roce 2017 schválen jako 'lex Babiš', bylo jasné, že jej lze obejít např. přes svěřenské fondy. Ovládání médií politiky by mělo být stejně nepřípustné jako doping ve sportu! Ničí to totiž férovou soutěž.

twitter, 8.4.2022

Poslouchám projev Petra Fialy a je to projev státníka s vizí a odvahou. To je kontrast se zhrzenými výroky V. Klause. Konečně už na politické scéně Klaus nedominuje a Zeman odchází. Končí doba, kdy od opoziční smlouvy toto duo kontaminovalo českou politiku.

idnes.cz - článek zde
Copyright © Hana Kordová Marvanová 2022
Realizace webu: TMa