Archiv blogu II

twitter, 7.4.2022

Hrad nezákonně zničil dalších 32 tajných dokumentů, které se týkaly i připravované agrese Ruska vůči Ukrajině. Z toho plyne jediná věc: Slova Zemana o podpoře Ukrajiny a Zelenského jsou jen maskovací manévr a Hrad podporuje Putinův zločinný režim.

irozhlas.cz - článek zde
fb, 6.4.2022

V Praze jsme včera zahájili sezónu pražských náplavek, kde čeká na návštěvníky mnoho kulturních akcí a také setkání s historií. Právě v současné době agrese Ruska vůči Ukrajině vidíme, že nebezpečí diktátorů a totalitních režimů je stále přítomné, že to není jen minulost, na kterou si můžeme dovolit zapomenout.

Více zde
twitter, 6.4.2022

Pokud Senát nevyužívá své pravomoci vůči prezidentovi, který pošlapává principy právního státu, selhává ve své základní funkci. Teď dokonce ani neprošla výzva prezidentovi k rezignaci. Pak se nedivme, že si může Hrad dovolit cokoli. To je jak v nějaké despocii a ne v demokracii!

twitter, 4.4.2022

Dnes jsme na pražské radě odsouhlasili podporu k pomoci ukrajinským uprchlíkům, kterou poskytují neziskové organizace Skautský institut, Československá obec legionářská a spolek MRIYA UA. Velké díky všem za jejich záslužnou a obětavou pomoc Ukrajině.

twitter, 3.4.2022

Průzkum veřejného mínění v zemi, kde je v čele diktátor a válečný zločinec, je asi tak vypovídající, jako byly volebni výsledky pro kandidáty Národní fronty v Československu za komunistů. Tam to bylo taky 99,9%.

novinky.cz - článek zde
fb, 30.3.2022

Otřesné svědectví o zločinech Putina vůči bezbranným civilistům. Rusko se vyřadilo ze společenství civilizovaných zemí. Putin a další váleční zločinci musí byt souzeni trestním tribunálem v Haagu, jako nacističtí zločinci byli souzeni tribunálem v Norimberku.

fb, 30.3.2022

Tento týden jsme měli poradu u ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše kvůli Airbnb. Již tři roky se snažíme v Praze dostat pod kontrolu využívání bytů zejména v centru na krátkodobé ubytovací služby. Pořád nám chybí dostatečné nástroje od státu, abychom mohli splnit, co jsme Pražanům slíbili.

Více zde
twitter, 29.3.2022

Zeman se zařadil po bok Václava Klause, který omilostnil pachatele miliardových podvodů. Na Hradě nesmí sedět člověk, který pohrdá zákony a soudy! Senát se souhlasem sněmovny by měl ihned podat na Miloše Zemana žalobu k Ústavnímu soudu, který by ho mohl zbavit funkce prezidenta!

fb, 24.3.2022

Dnešní pražské zastupitelstvo bylo ve znamení Ukrajiny a Madeleine Albrightové. Uctili jsme minutou ticha její památku. Udělala pro Českou republiku nesmírně mnoho a právě jí a jejímu vztahu k České republice a Václavu Havlovi vděčíme za to, že se nyní můžeme cítit o něco bezpečněji než Ukrajina. Díky ní jsme od roku 1999 členem NATO, což byl vedle vstupu do Evropské unie nejdůležitější krok samostatné České republiky po roce 1992.

Více zde
twitter, 22.3.2022

Reakce Národního divadla na bezprecedentní agresi Putinova Ruska proti Ukrajině je absurdní. Ani Gogol ani Čajkovskij za to nemohou. Zakazovat kulturu není projev touhy po svobodě, o kterou jde Ukrajině i nám. Připomíná to naopak Orwellovu Farmu zvířat.

Echo24.cz - článek zde
fb, 15.3.2022

Dnes jsem se za Prahu zúčastnila položení věnců a připomenutí si dnešního významného dne. Přesně před 83 lety obsadila německá vojska české země a začalo jedno z nejtemnějších období naší historie! Dnes takové období zažívá Ukrajina, která bojuje nejenom za svou svobodu, ale za svobodu a demokracii celého světa.

Více zde
fb, 8.3.2022

Zatímco Ukrajinci bojují za svoji svobodu a v konečném důsledku za svobodu nás všech, v Moskvě se stojí fronty na psychoterapii. Takový je podle známého ruského publicisty Rustema Adagamova výsledek prvních týdnů ruské agrese. A není se čemu divit. Sankce, kterým se Putin jen směje, tvrdě dopadly na ruský lid - a to i na vzdělané vrstvy.

Více zde
twitter, 2.3.2022

Místo toho, aby prezident Zeman abdikoval za to, že do poslední chvíle podporoval zločinný Putinův režim, pořádá na Hradě veselici s udílením vyznamenání. Drzost nejvyššího řádu! Každý, kdo má aspoň kousek svědomí, by měl účast i vyznamenání odmítnout!

fb, 27.2.2022

Dnes připomněla ČT24 výroky Václava Klause a Miloše Zemana, kterými roky podporovali Putina. Soustavně a cíleně pomáhali ruské propagandě, Václav Klaus od něj obdržel v r. 2007 medaili. Do poslední chvíle před útokem Putina na Ukrajinu jeho režim hájili a pomáhali mu.

Více zde
twitter, 26.2.2022

Tak vypadá opravdový lídr, který slouží své zemi❗Je příkladem pro světové státníky, že bojovat za svobodu je nejdůležitější věc. Mnohem důležitější než ohledy na ekonomickou prosperitu, které vedou teď některé státy a jejich politiky na cestu zbabělosti.

Více zde
fb, 24.2.2022

Dnešní Zastupitelstvo hlavního města Prahy bylo poznamenáno šokující ranní zprávou o vojenském útoku Ruska vůči nezávislé a svrchované Ukrajině. Jednomyslně jsme schválili okamžitý finanční dar ve výši 10 milionů korun české humanitární organizaci Člověk v tísni na pomoc obyvatelům Ukrajiny, která se dnes stala terčem naprosto neomluvitelného útoku ze strany Ruska!

Více zde
fb, 25.1.2022

Brno mám moc ráda. Tentokrát jsem tam jela na jednání tamních zastupitelů podpořit požadavky družstevníků, aby po letech čekání konečně získali do vlastnictví byty, které si zaplatili!

Více zde
twitter, 25.1.2022

Záměr zopakovat akci Milostivé léto je výborná zpráva. Jen by to nemělo nahrávat pouze exekutorům požadujícím vyšší odměny, jak se o tom uvažuje. Mělo by to především pomáhat dlužníkům, aby byli schopni zaplatit celou jistinu.

irozhlas.cz - článek zde
fb, 24.1.2022

DOBRÁ VĚC SE PODAŘILA! Pražští energošmejdi dostali STOPku a od února na váš zvonek už nezazvoní! Na dnešní Radě HMP jsme totiž schválili zkrácené připomínkové řízení, díky kterému začne už v únoru platit na území hlavního města zákaz podomního prodeje energií!

Více zde
fb, 14.2.2022

Dluhy se mají platit, ale mají se vymáhat humánním způsobem a ne za pomoci praktik, které používají někteří exekutoři. Je jasné, že ne všichni exekutoři jsou špatní. Solidnost této profese ale kazí někteří lidé a to tak, že dost!

Více zde
fb, 7.2.2022

V červenci to budou dva roky, co jsme do Poslanecké sněmovny doručili náš návrh Novely živnostenského zákona, který by umožnil Praze a dalším obcím efektivně regulovat poskytování krátkodobého ubytování, např. přes Airbnb.

Více zde
twitter, 28.1.2022

Milostivé léto pro dlužníky po 3 měsících končí. Přesná čísla o tom, kolik lidí využilo oddlužení, budou v březnu, už teď ale víme, že desítky tisíc lidí dostalo šanci na nový začátek bez dluhů! A to není konec. Už teď se plánuje 2. Milostivé léto na září 2022. Tak držte palce!

fb, 19.1.2022

Když někdo řekne H-Systém, okamžitě si vybavím dvě čísla: 1095 a 980!
To první je počet lidí, kteří byli krachem této společnosti a miliardovým podvodem poškozeni.
A to druhé je škoda v miliónech, která jim vznikla.

Více zde
fb, 13.1.2022

Média dnes zveřejnila seznam největších příjemců covidových dotací od státu! To, že nejvíce dostali dopravci a majitelé hotelů, mě ani nepřekvapuje. Absolutně ale nerozumím tomu, proč mezi největšími příjemci figurují také herny a kasina!

Více zde
fb, 11.1.2022

Dnes jsem se zúčastnila odhalení pamětní desky Milady Horákové na Vinohradech, o jejíž odhalení se zasloužily Klub dr. Milady Horákové a Praha 2. Milada Horáková je pro mě synonymem odvahy, ochoty bojovat proti bezpráví, nespravedlnosti a za svobodu.

Více zde
twitter, 10.1.2022

Viktor Orbán dnes podpořil prezidenta Kazachstánu, který nařídil střílet do demonstrantů! A to Orbán přitom začínal v roce 1988 jako zakladatel hnutí mladých demokratů Fidesz. Je otřesné, jak se z původních demokratů stávají diktátoři! Holt, Putinova škola.

twitter, 9.1.2022

Bývalá ministryně spravedlnosti je ukázkou toho, jaký člověk nesmi v této roli být. Spekulace o zájmech státních zástupců při stíhání premiéra vlastně prozrazují, že ona sama sledovala jen politické zájmy a ne nezávislost justice. Podle sebe soudím tebe.

seznamzpravy.cz - článek zde
fb, 7.1.2022

V červenci to budou dva roky, co jsme do Poslanecké sněmovny doručili náš návrh Novely živnostenského zákona, který by umožnil Praze a dalším obcím efektivně regulovat poskytování krátkodobého ubytování, např. přes Airbnb.

Více zde
twitter, 5.1.2022

Chystaná novela zákonů o ČT a ČRo, které prosazuje Michal Klíma jako poradce premiéra, rezignuje na odpolitizování mediálních rad. Posun, že rady budou voleny kromě sněmovny i Senátem, je dost chabý. Navíc neřeší vůbec větší kontrolu hospodaření ČT a ČRo.

mediar.cz - článek zde
fb, 31.12.2021

Když přemýšlím nad uplynulým rokem, nebyl to lehký rok. Můžeme si teď společně vyjmenovat všechna úskalí a útrapy, které nás potkaly. Od covidu, přes inflaci a zdražování až k čím dál větší polarizaci společnosti.

Více zde
twitter, 26.12.2021

Někteří lidé s věkem vidí vše jen černě. To platí i o Miloši Zemanovi, který dnes uvedl seznam všeho, co je špatně: afghánský Mnichov, kroky Bruselu, daňové výjimky, celý tento rok... Pravá hlava státu by ale měla přinést lidem ve vánočním poselství sounáležitost a naději.

twitter, 22.12.2021

Nejvýznamnější osobnost polské kultury a pražský rodák Józef Czapski, který prožil hrůzy totalitních režimů ve XX. století a přežil masakr v Katyni, má od včerejška v Praze v Nerudově ulici č.p. 20 pamětní desku.

fb, 21.12.2021

Jsme uprostřed krize bydlení a bude hůř. Pomalá výstavba nejen bytů, ale i např. dopravní infrastruktury. Tak to prostě je. Přitom existuje nástroj, který by mohl situaci alespoň trochu pomoci řešit. Ten nástroj se jmenuje předkupní právo pro obce a kraje při prodeji majetku státu.

Více zde
fb, 18.12.2021

Václava Havla jsem poprvé v akci viděla v Rybárně na setkání mluvčích Charty 77. Seděla jsem v koutku a tiše pozorovala. Oproti ostatním nemluvil burcovným hlasem, naopak. Skoro by se dalo říct, že to byl hlas nesmělý, zdrženlivý. Jeho vystupování bylo křehké, empatické, ale především lidské.

Více zde
twitter, 16.12.2021

Zrovna dnes závidím Slovákům. Nejenže dokázali zrušit Mečiarovu amnestii, která byla hanebným zneužitím práva, ale nyní je konečně šance potrestat viníky. To jsme u nás v Česku nedokázali, takže miliardové podvody amnestované Klausem zůstaly nepotrestány!

čt24.cz - článek zde
fb, 16.12.2021

„Ti, kteří říkají, že jedinec toho moc nezmůže, si jen hledají výmluvy. Je to na každém z nás. Jsem přesvědčený, že nebýt podpory Amnesty, byl bych ve vězení mnohem déle."
Citát Václava Havla jsem nepoužila náhodou.

Více zde
fb, 13.12.2021

Tak akce Milostivé léto, která dává lidem jedinečnou šanci vymanit se z dluhové pasti, je ve své polovině. A i když se původně týkala jen dluhů u veřejnoprávních institucí, k této iniciativě se připojily i soukromé společnosti - a to hlavně banky. Za což moc děkujeme.

Více zde
fb, 6.12.2021

Kvůli svým výrokům o kasinech a hernách, v nichž jsou především automaty a nejde o žádné luxusní podniky, jsem čelila žalobě pražského kasina. Požadovalo po mně omluvu a půl milionu korun!

Více zde
fb, 30.11.2021

Exekutor Podkonický má problém s naší výzvou, aby “nevydělával víc, než povoluje zákon“, kterou jsme na něj spolu s Člověkem v tísni v rámci akce Milostivé léto směřovali. Podle něj je tato výzva falešným pokrytectvím nebo důkazem neznalosti práva. Prý jako soudní exekutor musí vymáhat „dvojí náklady“, jinak by nepostupoval podle zákona.

Více zde
fb, 26.11.2021

KAM S NÍM ANEB PŘÍBĚH MARŠÁLA KONĚVA Příběh maršála Koněva je důležitou výpovědí nejen o složitostech našich novodobých dějin, ale také o síle totalitních režimů. Proto se jeho novým domovem stane Muzeum paměti XX. století. A jak bude vypadat? Podívejte se, jak by mohlo.

Více zde
Copyright © Hana Kordová Marvanová 2022
Realizace webu: TMa